Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie z Innym wymaga czasu

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem Magdaleny Zaborowskiej-Gumieniak oraz tytuł odcinka Spotkanie z Innym wymaga czasu

Nowy odcinek podcastu „Słuchając drogi” tworzonego przez Centrum Myśli Jana Pawła II jest już dostępny. Tematem najnowszej audycji jest kultura, która buduje mosty i praca z uchodźcami. Opowie o tym Magdalena Zaborowska-Gumieniak, pedagożka i animatorka kultury pracująca na co dzień w Fundacji dla Wolności.

Wspólnie szukamy odpowiedzi na pytania:

  • Jak tak naprawdę wygląda nasza otwartość na innego? I od czego zależy?
  • Jak sztuka może być pomocna w budowaniu kultury spotkania?
  • Jak zdobyć zaufanie społeczności odmiennych kulturowo?

A także rozmawiamy o:

  • Fundacji Dla Wolności i Etnolidze.
  • Umiejętności słuchania rzeczywistości, w którą wchodzimy.
  • tym, że nie każde pomaganie jest na dłuższą metę pomocne

Moja  rozmówczyni przypomina nam, że kultura ma w sobie moc budowania mostów. Dzisiaj w obliczu wszechobecnych „wojen kulturowych” bardzo potrzebujemy wracać do takiej wizji kultury, która nie jest źródłem cierpienia ani nienawiści i konfliktu, ale ma w sobie moc tkania nici spotkania i dialogu.

Zapraszam do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszam do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Marcin Nowak

********

 

„Słuchając drogi” to audycja dla wszystkich, którzy są ciekawi drugiego człowieka, świata i idei, które mogą nam pomóc żyć z sensem. Cykl składa się z rozmów o współczesnym życiu i otaczającej nas rzeczywistości. Ich prowadzącym jest Marcin Nowak – autor projektów kulturalnych i społecznych z obszaru muzyki, filmu, sztuk wizualnych, psychologii i duchowości. Każdy odcinek podcastu ma dedykowaną, autorską treść. Do każdej audycji zostali zaproszeni inni goście, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Materiały do posłuchania skupiają się wokół tematów: kultura cyfrowa, społeczeństwo, rodzina, przyroda, duchowość, psychologia oraz podróże.

Posłuchaj

Opublikowano 29.09.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.