Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie z ikoną – doświadczenie światła

Przed nami kolejne spotkanie dotyczące ikon. 14 listopada wraz z Igorem Wieremiejukiem i Elżbietą Jackowską-Kurek zastanowimy się nad fenomenem ikon, rolą ikonografa we współczesnym świecie, poznamy specyfikę jego pracy oraz metodologię nauczania. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 na 1Piętrze.

 


Igor Wieremiejuk – absolwent Policealnego Studium Ikonograficznego w Bielsku Podlaskim. W trakcie rozmowy przedstawi film i prezentację o szkole oraz jej absolwentach.

Elżbieta Jackowska-Kurek – ikonograf, współzałożycielka Studium Chrześcijańskiego Wschodu oraz Akademii Ikony działającej przy Muzeum Ikon w Warszawie, prowadzi Studium Ikonograficzne i Pracownię Ikon św. Andrzeja Apostoła.

Termin: 14 listopada 2012 roku
Godzina: 18.00
Miejsce: 1Piętro
Adres: ul. Foksal 11, Warszawa
 

Opublikowano 07.11.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online