Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie wiosenne – Otwórz się na dobre

foto
foto
To było niezapomniane pierwsze spotkanie Inkubatora Miłosierdzia. Choć kalendarzowa wiosna jeszcze nie nadeszła, to w sercach wolontariuszy już dawno pojawiła się prawdziwie wiosenna radość i energia do działania i niesienia pomocy innym. Właśnie do takiego stanu nawiązywało hasło spotkania: „Otwórz się na dobre”.

10 marca, przed 17.00, dotarliśmy do Domu Dziecka „Nasz Dom” im. Maryny Falskiej. Zaraz zabraliśmy się do pracy: ozdobiliśmy salę i przygotowaliśmy rekwizyty potrzebne do spektaklu.
Już nie mogliśmy się doczekać, kiedy zobaczymy podopiecznych „Naszego Domu” w niezwykłych rolach.

foto

foto

Nadszedł czas na sprawdzenie wejściówek. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu było bowiem przyniesienie zdjęć, które najlepiej oddawały nasze osobowości. Prezentując fotografie, opowiedzieliśmy sobie nawzajem o swoich zainteresowaniach.

Nagle na salę wbiegły smerfy. Rozpoczęło się widowisko, które pochłonęło nas bez reszty. Bawiliśmy się wspaniale! Oklaskom nie było końca – widownia zgotowała aktorom owację na stojąco. Smerfy pokazały nam, z czego słynie ich wioska – odbył się wspaniały pokaz puszczania wielkich baniek mydlanych.

Podczas tych kilku godzin radość nie ustawała. My, wolontariusze, poczuliśmy, że możemy wiele zdziałać. Uśmiechy na twarzach dzieci sprawiły nam wielką satysfakcję. Uwierzyliśmy we własne siły – okazuje się, że wszystko jest możliwe. Spektakl został zrealizowany!

Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie Inkubatora Miłosierdzia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Galeria

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online