Spotkanie VI: przyroda!

Nie sposób siedzieć w szkolnych murach, gdy wszystko za oknem wskazuje na nadejście długo oczekiwanej wiosny…

Nie sposób nie skorzystać, odwrócić twarz, by choć przez chwilkę ogrzać twarz w ciepłych promieniach słońca….

Nie sposób w końcu w czterech ścianach rozmawiać o papieskim nauczaniu dotyczącym przyrody…

Nie sposób usiedzieć w miejscu, gdy przyroda i przygoda wzywa!

Marcowe warsztaty Papolandii odbyły się dzień przed symboliczną datą rozpoczęcia wiosny. Wykorzystując pogodę za oknem nasze spotkanie przenieśliśmy do jednego z największych stołecznych parków.

Po krótkiej prezentacji zasad gry terenowej i podziale na grupy, udaliśmy się na pobliskie Pola Mokotowskie. Każde z zadań miało na celu przybliżyć uczestnikom odradzającą się wokół nich naturę oraz związaną z nią myśl papieża Jana Pawła II.

Każda z drużyn musiała udać się w sześć miejsc, w których umieszczone były kolejne zadania gry terenowej. Uczestnicy musieli między innymi rozwiązać quiz z wiedzy o sporcie, zaplanować intensywnie jeden dzień wakacji. Na każdym etapie gry otrzymywali od wolontariuszy czuwających nad przebiegiem całości – punkty, które potem umożliwiły wskazanie zwycięzców rywalizacji. Wykonanie zadania wiązało się z otrzymaniem jednej mini-fotografii przedstawiającej różne formy spędzania wolnego czasu: kajaki, góry, maski teatralne, książki, itp. Na zakończenie rywalizacji wszyscy uczestnicy warsztatów nie mieli wątpliwości, iż wszystkie fotografie łączy osoba Jana Pawła II. Papież swoim życiem wskazywał w jaki sposób winniśmy spędzać czas wolny, wyrażać swój stosunek do przyrody. Jan Paweł II był również wielkim propagatorem uprawiania sportu, sam bowiem jeździł na nartach, pływał kajakami, grał w piłkę nożną.

Tekst: Katarzyna Bielesz

[nggallery id=109]

Dodano: