Spotkanie VI: Australia

Kwietniowe warsztaty Papoladnii już za nami. Spotkaliśmy się w sobotę 21 kwietnia. Wiosna w pełni, więc rozpoczęliśmy od robienia kwiatków z bibuły, które później rozłożyliśmy na chuście KLANZY i wyrzuciliśmy w powietrze. Było bardzo kolorowo! Zabawy z chustą towarzyszyły nam przez całe spotkanie – karuzela, bilard i rzeźby wzbudziły dużo emocji!

Tym razem statkiem dotarliśmy do brzegów Australii. Poznawaliśmy ten kontynent, biorąc udział w grze planszowej. Zaszyfrowane słowa, puzzle, pytania, łączenie nazw ze zdjęciami (nie tylko po polsku), gimnastyka „w stylu kangura” – trzeba było wykonać wiele zadań, aby dotrzeć do mety, a dodatkowo jeszcze zebrać wszystkie elementy układanki, które dostawało się za poprawnie wykonane polecenie.

Mottem drugiej części warsztatów były słowa Jana Pawła II: „(…) I tak, poprzez wieki aż do naszych czasów nie brak dzieci, nie brak chłopców i dziewcząt wśród świętych i błogosławionych Kościoła”. Poznaliśmy historie dzieci, które zostały uznane za święte i zastanawialiśmy się, czy my też możemy żyć tak, jak one.

Ostatnim zadaniem było stworzenie życiorysu współczesnego świętego dziecka. Pomysły były niesamowite, z czego można wyciągnąć wniosek, że wiemy, co zrobić, aby zostać świętymi.

Kwietniowa Papoladnia była pełna kolorów i emocji. W maju z kolei płyniemy do Afryki, gdzie czeka nas kolejna przygoda. Ciekawe, co tym razem nas spotka…

[nggallery id=118]

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

materiały
Mapy dobrych praktyk i debata „Jak żyć pod wspólnym dachem? Szanse i wyzwania integracji migrantów w Polsce” – zobacz materiały pokazujące dobre praktyki w integracji osób z doświadczeniem uchodźczym i migracyjnym.
Trzy głośne filmy o dziecięcej perspektywie i prawach dziecka, spotkania z ekspertami oraz dyskusje o współczesnych wyzwaniach w ochronie najmłodszych – tak zapowiada się tegoroczna odsłona cyklu „Człowiek w Centrum” w Centrum Myśli Jana Pawła II.
W listopadzie kontynuujemy nasz projekt „Porozmawiajmy o człowieku”. Uczestników czekają warsztaty pt. „Cisza – prawo czy przywilej?”. Zapraszamy także na debatę „Miasto dialogu”, w ramach której zaprezentowany zostanie raport dotyczący związków religijności i duchowości.
POBIERZ
Publikacją „Świątynia to miejsce spotkania” zapraszamy Was do samodzielnego odkrywania sakralnych przestrzeni, do momentu zatrzymania i indywidualnej zadumy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.