Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie VI: Australia

Kwietniowe warsztaty Papoladnii już za nami. Spotkaliśmy się w sobotę 21 kwietnia. Wiosna w pełni, więc rozpoczęliśmy od robienia kwiatków z bibuły, które później rozłożyliśmy na chuście KLANZY i wyrzuciliśmy w powietrze. Było bardzo kolorowo! Zabawy z chustą towarzyszyły nam przez całe spotkanie – karuzela, bilard i rzeźby wzbudziły dużo emocji!

Tym razem statkiem dotarliśmy do brzegów Australii. Poznawaliśmy ten kontynent, biorąc udział w grze planszowej. Zaszyfrowane słowa, puzzle, pytania, łączenie nazw ze zdjęciami (nie tylko po polsku), gimnastyka „w stylu kangura” – trzeba było wykonać wiele zadań, aby dotrzeć do mety, a dodatkowo jeszcze zebrać wszystkie elementy układanki, które dostawało się za poprawnie wykonane polecenie.

Mottem drugiej części warsztatów były słowa Jana Pawła II: „(…) I tak, poprzez wieki aż do naszych czasów nie brak dzieci, nie brak chłopców i dziewcząt wśród świętych i błogosławionych Kościoła”. Poznaliśmy historie dzieci, które zostały uznane za święte i zastanawialiśmy się, czy my też możemy żyć tak, jak one.

Ostatnim zadaniem było stworzenie życiorysu współczesnego świętego dziecka. Pomysły były niesamowite, z czego można wyciągnąć wniosek, że wiemy, co zrobić, aby zostać świętymi.

Kwietniowa Papoladnia była pełna kolorów i emocji. W maju z kolei płyniemy do Afryki, gdzie czeka nas kolejna przygoda. Ciekawe, co tym razem nas spotka…

[nggallery id=118]

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! To unikalny w warszawskiej przestrzeni projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.
Centrum Myśli Jana Pawła II wspiera współpracę m.st. Warszawy z organizacjami wyznaniowymi różnych religii i denominacji. Co roku organizujemy spotkanie przedstawicieli mniejszości religijnych z Prezydentem m.st. Warszawy.