Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie VI: Australia

Kwietniowe warsztaty Papoladnii już za nami. Spotkaliśmy się w sobotę 21 kwietnia. Wiosna w pełni, więc rozpoczęliśmy od robienia kwiatków z bibuły, które później rozłożyliśmy na chuście KLANZY i wyrzuciliśmy w powietrze. Było bardzo kolorowo! Zabawy z chustą towarzyszyły nam przez całe spotkanie – karuzela, bilard i rzeźby wzbudziły dużo emocji!

Tym razem statkiem dotarliśmy do brzegów Australii. Poznawaliśmy ten kontynent, biorąc udział w grze planszowej. Zaszyfrowane słowa, puzzle, pytania, łączenie nazw ze zdjęciami (nie tylko po polsku), gimnastyka „w stylu kangura” – trzeba było wykonać wiele zadań, aby dotrzeć do mety, a dodatkowo jeszcze zebrać wszystkie elementy układanki, które dostawało się za poprawnie wykonane polecenie.

Mottem drugiej części warsztatów były słowa Jana Pawła II: „(…) I tak, poprzez wieki aż do naszych czasów nie brak dzieci, nie brak chłopców i dziewcząt wśród świętych i błogosławionych Kościoła”. Poznaliśmy historie dzieci, które zostały uznane za święte i zastanawialiśmy się, czy my też możemy żyć tak, jak one.

Ostatnim zadaniem było stworzenie życiorysu współczesnego świętego dziecka. Pomysły były niesamowite, z czego można wyciągnąć wniosek, że wiemy, co zrobić, aby zostać świętymi.

Kwietniowa Papoladnia była pełna kolorów i emocji. W maju z kolei płyniemy do Afryki, gdzie czeka nas kolejna przygoda. Ciekawe, co tym razem nas spotka…

[nggallery id=118]

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.