Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie Pokolenia JP2

W niedzielę 2 grudnia 2007 roku została odprawiona kolejna uroczysta Msza święta Pokolenia JP2, z udziałem Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, zorganizowana przez Stypendystów z Centrum Myśli Jana Pawła II i Ośrodek Akademicki przy kościele św. Anny.


 

Tym razem mszę poprzedził wykład, który wygłosił red. Zbigniew Nosowski

Zbigniew Nosowski – dziennikarz, publicysta, działacz katolicki.

Studiował socjologię na Uniwersytecie Warszawskim i teologię na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie oraz w Instytucie Ekumenicznym w Bossey pod Genewą.

Od 1988 r. jest redaktorem miesięcznika „Więź", od 2001 r. – jego redaktorem naczelnym.

Dwukrotnie był świeckim audytorem Synodu Biskupów w Watykanie (2001 r. i 2005 r.). Od 2002 r. jest konsultorem Papieskiej Rady ds. Świeckich. W 2002 r. współtworzył Społeczny Komitet Pamięci Żydów Otwockich i Karczewskich, którego został przewodniczącym. Od marca 2007 r. jest chrześcijańskim współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

Jest członkiem zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej. Należy do Forum Świętego Wojciecha, które organizuje międzynarodowe Zjazdy Gnieźnieńskie.

Jest też autorem i współautorem kilkuset programów telewizyjnych, m.in. cykli: „Boskie i cesarskie", „Dzieci Soboru zadają pytania".

Pan Zbigniew Nosowski opowiadał o swoich spotkaniach z Janem Pawłem II i o wpływie, jaki wywarły na jego życie. Najważniejszym było dla niego pierwsze spotkanie w roku 1979, podczas pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski; najszczęśliwszymi zaś były osobiste – wraz z rodziną – kontakty z Papieżem w Rzymie. Uczestnictwo we mszach i spotkaniach z Janem Pawłem II wraz z ogromną rzeszą wiernych zobowiązywało z kolei do działania i do kierowania się nauką papieską na co dzień.

Pod koniec Pan redaktor przytoczył te słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II, które dla Niego osobiście są szczególnie ważne i istotne.
Dziękujemy Panu Zbigniewowi Nosowskiemu

i zapraszamy na kolejne spotkania!

Opublikowano 03.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.