Spotkanie Pokolenia JP2

W niedzielę 2 grudnia 2007 roku została odprawiona kolejna uroczysta Msza święta Pokolenia JP2, z udziałem Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, zorganizowana przez Stypendystów z Centrum Myśli Jana Pawła II i Ośrodek Akademicki przy kościele św. Anny.


 

Tym razem mszę poprzedził wykład, który wygłosił red. Zbigniew Nosowski

Zbigniew Nosowski – dziennikarz, publicysta, działacz katolicki.

Studiował socjologię na Uniwersytecie Warszawskim i teologię na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie oraz w Instytucie Ekumenicznym w Bossey pod Genewą.

Od 1988 r. jest redaktorem miesięcznika „Więź", od 2001 r. – jego redaktorem naczelnym.

Dwukrotnie był świeckim audytorem Synodu Biskupów w Watykanie (2001 r. i 2005 r.). Od 2002 r. jest konsultorem Papieskiej Rady ds. Świeckich. W 2002 r. współtworzył Społeczny Komitet Pamięci Żydów Otwockich i Karczewskich, którego został przewodniczącym. Od marca 2007 r. jest chrześcijańskim współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

Jest członkiem zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej. Należy do Forum Świętego Wojciecha, które organizuje międzynarodowe Zjazdy Gnieźnieńskie.

Jest też autorem i współautorem kilkuset programów telewizyjnych, m.in. cykli: „Boskie i cesarskie", „Dzieci Soboru zadają pytania".

Pan Zbigniew Nosowski opowiadał o swoich spotkaniach z Janem Pawłem II i o wpływie, jaki wywarły na jego życie. Najważniejszym było dla niego pierwsze spotkanie w roku 1979, podczas pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski; najszczęśliwszymi zaś były osobiste – wraz z rodziną – kontakty z Papieżem w Rzymie. Uczestnictwo we mszach i spotkaniach z Janem Pawłem II wraz z ogromną rzeszą wiernych zobowiązywało z kolei do działania i do kierowania się nauką papieską na co dzień.

Pod koniec Pan redaktor przytoczył te słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II, które dla Niego osobiście są szczególnie ważne i istotne.
Dziękujemy Panu Zbigniewowi Nosowskiemu

i zapraszamy na kolejne spotkania!

Dodano: