Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie Pokolenia JP2

W niedzielę 13 stycznia 2008 roku odbyło się kolejne Spotkanie Pokolenia JP2 oraz została odprawiona uroczysta Msza Pokolenia JP2 z udziałem Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, zorganizowana przez Stypendystów z Centrum Myśli Jana Pawła II i Ośrodek Akademicki przy kościele św. Anny.


Tym razem mszę poprzedził wykład, który wygłosiła red. Ewa Czaczkowska

Ewa K. Czaczkowska – od kilkunastu lat dziennikarka „Rzeczpospolitej”; pierwsza laureatka nagrody dziennikarskiej im. bpa Jana Chrapka „Ślad”. Specjalizuje się w tematyce religijnej. Jest autorką książki Kościół XX wieku, zbioru dwunastu wywiadów z duchownymi i świeckimi tworzącymi rzeczywistość Kościoła w Polsce. Za rozmowy m.in. z prof. Jerzym Kłoczowskim, Edmundem Wnukiem-Lipińskim, o. Jackiem Salijem, abp. Alfonsem Nossolem, o. Maciejem Ziębą i abp. Józefem Życińskim dziennikarka otrzymała w 2000 r. nagrodę „Feniks" (w kategorii publicystyki), przyznawaną przez Wydawców Książki Katolickiej. Ewa Czaczkowska jest także współautorką książki Ksiądz Jerzy Popiełuszko. W 2001 r. otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w konkursie poświęconym problematyce osób niepełnosprawnych p.t. „Oczy otwarte".

Pani Ewa Czaczkowska opowiadała o swoich dziennikarskich spotkaniach z Janem Pawłem II. Uczestniczyła w 12 pielgrzymkach z Ojcem Świętym, w tym dwukrotnie w Volo Papale. Najważniejszą była dla niej wizyta Jana Pawła II w Polsce w 2002 roku oraz pielgrzymka do Izraela w 2000 roku. Podróżowanie z Papieżem wspomina jako ogromny dar i niezwykłe doświadczenie.

Mówiąc o pracy dziennikarza w Volo Papale, Pani Redaktor podkreślała, iż była to praca bardzo trudna i intensywna, ze względu na ilość i tempo spotkań; jednocześnie jednak wiązała się z wieloma przywilejami – przede wszystkim stałym poczuciem bliskości Ojca Świętego.

Pod koniec spotkania Pani Redaktor odpowiadała na liczne pytania gości.

Dziękujemy Pani Ewie Czaczkowskiej

i zapraszamy na kolejne spotkania!

Opublikowano 14.01.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.