Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie Pokolenia Jana Pawła II w czerwcu.

 
W niedzielę 3 czerwca 2007 r. odprawiona została kolejna, uroczysta Msza Pokolenia JP2 z udziałem Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, zorganizowana przez Stypendystów z Centrum Myśli Jana Pawła II i Ośrodek Akademicki przy kościele św. Anny.


 

Tym razem mszę poprzedził wykład,
który wygłosiła

red. Iwona Schymalla

 

Iwona Schymalla jest jedną z najpopularniejszych prezenterek telewizyjnej Jedynki. Początkowo pracowała w Telewizji Edukacyjnej TVP, później została przeniesiona do działu oprawy TVP1 i pracowała jako prezenterka dnia.
Prowadziła relacje telewizyjne z wizyt papieskich – w 1997, 1999, 2002 i 2006 roku.
Obecnie prowadzi magazyn poranny Kawa czy herbata?, Lato z Jedynką i program religijny Między ziemią a niebem. W roku 1998 otrzymała Wiktora Publiczności.

Na początku swojego wystąpienia Pani Redaktor przypomniała ważne daty pielgrzymek Jana Pawła II do Polski, rozpoczynając od I pielgrzymki, która odbyła się w 1979 r. Krótko scharakteryzowała kolejne wizyty Jana Pawła II w Polsce; podkreślała, jak ważne były miejsca, w których Papież głosił swoje przesłania.

Następnie wspomniała o roku 1997, który był niezwykle istotny w przełamaniu tabu milczenia na tematy religijne w telewizji polskiej. Po raz pierwszy w telewizji publicznej relacje z pielgrzymki papieskiej transmitowano przez 2 tygodnie. Dla Pani Redaktor była to również osobiście bardzo ważna data – wtedy właśnie po raz pierwszy prowadziła studio papieskie.

Spotkania red. Iwony Schymalli z Janem Pawłem II odbywały się więc głównie przez przygotowanie i prowadzenie relacji z wizyt papieskich w studiu telewizyjnym. Praca w studiu papieskim trwała od rana do wieczora i była ściśle związana z planem wizyty Papieża w poszczególnych miejscach.

Na zakończenie Pani Redaktor opowiedziała nam również o swoim, niezapomnianym, osobistym spotkaniu z Ojcem Świętym w Watykanie. Następnie odpowiadała na liczne pytania zgromadzonych gości.

 

Dziękujemy Pani red. Iwonie Schymalli
i zapraszamy na kolejne spotkania od października 2007r.!

 

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.