Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie o sensie

Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Wydawnictwo Zwierciadło zapraszają na drugą odsłonę cyklu „Spotkanie o sensie”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie rozwój wewnętrzny i duchowość.

„Spotkanie o sensie” to kontynuacja rozpoczętego w ubiegłym roku cyklu comiesięcznych wydarzeń organizowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II i Wydawnictwo Zwierciadło.  Z uwagi na ogromne zainteresowanie,  organizatorzy postanowili kontynuować spotkania, a okazją do ich wznowienia jest książka Pemy Chödrön „Nigdy nie jest za późno”. W ramach cyklu zapraszani są znani dziennikarze, autorzy książek, psychologowie, psychoterapeuci i duchowni. Najbliższe „Spotkanie o sensie” zostanie poświęcone roli odkrywania prawdy o sobie samym w rozwoju duchowym i o tym, co w tym procesie nam pomaga, a co go utrudnia. Spotkanie ma być przestrzenią dialogu i okazją do przyjrzenia się podobieństwom i różnicom pomiędzy tradycją buddyjską, współczesną psychologią a chrześcijaństwem.

W rozmowie wezmą udział:

Renata Arendt-Dziurdzikowska – dziennikarka, trenerka rozwoju osobistego, autorka książki „Możesz odejść, bo cię kocham”, od wielu lat związana z Wydawnictwem Zwierciadło. Zajmuje się zagadnieniami rozwoju wewnętrznego i duchowości;

dr Barbara Tyboń –  psychoterapeutka, wykładowczyni, trenerka uważności i empatii. Praktykuje medytację w linii Shambhala. W swojej pracy łączy zachodnią psychoterapię z psychologią buddyjską (psychologia kontemplatywna), najbliższe jest jej holistyczne widzenie drugiego człowieka – jego problemów, jak i ścieżki rozwoju. Uwzględnia wymiar psychogenealogii;

o. Piotr Kropisz SJ – jezuita, kierownik duchowy odpowiedzialny za dom rekolekcyjny w Warszawie Falenicy. Przez lata był duszpasterzem akademickim. Ze studentami organizował między innymi wolontariat do Azji, Ameryki Płd. i Afryki. Współautor książki „Ile lat ma Twoja dusza? Znajdź swoją duchową drogę”.

dr Michał Łuczewski – socjolog, psycholog, metodolog, dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II. Zajmuje się myślą i nauczaniem Jana Pawła II, a także tematyką wartości, związków teologii i nauk społecznych, socjologią narodu, pamięci, ruchów społecznych i młodzieży. Stypendysta m.in. Collegium Invisibile, Fundacji im. W. Fulbrighta na Columbia University (2005–2006) i Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, miejsce spotkań i dialogu, ośrodek, w którym w sposób różnorodny, bogaty i twórczy jest przybliżane nauczanie papieża Polaka.

 

SPOTKANIE O SENSIE
Środa, 28 marca 2018, godz. 18:00
Centrum Myśli Jana Pawła II
ul. Foksal 11, Warszawa

Wstęp wolny!

Opublikowano 10.04.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.