Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie o sensie

Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Wydawnictwo Zwierciadło zapraszają na drugą odsłonę cyklu „Spotkanie o sensie”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie rozwój wewnętrzny i duchowość.

„Spotkanie o sensie” to kontynuacja rozpoczętego w ubiegłym roku cyklu comiesięcznych wydarzeń organizowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II i Wydawnictwo Zwierciadło.  Z uwagi na ogromne zainteresowanie,  organizatorzy postanowili kontynuować spotkania, a okazją do ich wznowienia jest książka Pemy Chödrön „Nigdy nie jest za późno”. W ramach cyklu zapraszani są znani dziennikarze, autorzy książek, psychologowie, psychoterapeuci i duchowni. Najbliższe „Spotkanie o sensie” zostanie poświęcone roli odkrywania prawdy o sobie samym w rozwoju duchowym i o tym, co w tym procesie nam pomaga, a co go utrudnia. Spotkanie ma być przestrzenią dialogu i okazją do przyjrzenia się podobieństwom i różnicom pomiędzy tradycją buddyjską, współczesną psychologią a chrześcijaństwem.

W rozmowie wezmą udział:

Renata Arendt-Dziurdzikowska – dziennikarka, trenerka rozwoju osobistego, autorka książki „Możesz odejść, bo cię kocham”, od wielu lat związana z Wydawnictwem Zwierciadło. Zajmuje się zagadnieniami rozwoju wewnętrznego i duchowości;

dr Barbara Tyboń –  psychoterapeutka, wykładowczyni, trenerka uważności i empatii. Praktykuje medytację w linii Shambhala. W swojej pracy łączy zachodnią psychoterapię z psychologią buddyjską (psychologia kontemplatywna), najbliższe jest jej holistyczne widzenie drugiego człowieka – jego problemów, jak i ścieżki rozwoju. Uwzględnia wymiar psychogenealogii;

o. Piotr Kropisz SJ – jezuita, kierownik duchowy odpowiedzialny za dom rekolekcyjny w Warszawie Falenicy. Przez lata był duszpasterzem akademickim. Ze studentami organizował między innymi wolontariat do Azji, Ameryki Płd. i Afryki. Współautor książki „Ile lat ma Twoja dusza? Znajdź swoją duchową drogę”.

dr Michał Łuczewski – socjolog, psycholog, metodolog, dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II. Zajmuje się myślą i nauczaniem Jana Pawła II, a także tematyką wartości, związków teologii i nauk społecznych, socjologią narodu, pamięci, ruchów społecznych i młodzieży. Stypendysta m.in. Collegium Invisibile, Fundacji im. W. Fulbrighta na Columbia University (2005–2006) i Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, miejsce spotkań i dialogu, ośrodek, w którym w sposób różnorodny, bogaty i twórczy jest przybliżane nauczanie papieża Polaka.

 

SPOTKANIE O SENSIE
Środa, 28 marca 2018, godz. 18:00
Centrum Myśli Jana Pawła II
ul. Foksal 11, Warszawa

Wstęp wolny!

Opublikowano 10.04.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.