Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie o sensie

Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Wydawnictwo Zwierciadło zapraszają na drugą odsłonę cyklu „Spotkanie o sensie”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie rozwój wewnętrzny i duchowość.

„Spotkanie o sensie” to kontynuacja rozpoczętego w ubiegłym roku cyklu comiesięcznych wydarzeń organizowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II i Wydawnictwo Zwierciadło.  Z uwagi na ogromne zainteresowanie,  organizatorzy postanowili kontynuować spotkania, a okazją do ich wznowienia jest książka Pemy Chödrön „Nigdy nie jest za późno”. W ramach cyklu zapraszani są znani dziennikarze, autorzy książek, psychologowie, psychoterapeuci i duchowni. Najbliższe „Spotkanie o sensie” zostanie poświęcone roli odkrywania prawdy o sobie samym w rozwoju duchowym i o tym, co w tym procesie nam pomaga, a co go utrudnia. Spotkanie ma być przestrzenią dialogu i okazją do przyjrzenia się podobieństwom i różnicom pomiędzy tradycją buddyjską, współczesną psychologią a chrześcijaństwem.

W rozmowie wezmą udział:

Renata Arendt-Dziurdzikowska – dziennikarka, trenerka rozwoju osobistego, autorka książki „Możesz odejść, bo cię kocham”, od wielu lat związana z Wydawnictwem Zwierciadło. Zajmuje się zagadnieniami rozwoju wewnętrznego i duchowości;

dr Barbara Tyboń –  psychoterapeutka, wykładowczyni, trenerka uważności i empatii. Praktykuje medytację w linii Shambhala. W swojej pracy łączy zachodnią psychoterapię z psychologią buddyjską (psychologia kontemplatywna), najbliższe jest jej holistyczne widzenie drugiego człowieka – jego problemów, jak i ścieżki rozwoju. Uwzględnia wymiar psychogenealogii;

o. Piotr Kropisz SJ – jezuita, kierownik duchowy odpowiedzialny za dom rekolekcyjny w Warszawie Falenicy. Przez lata był duszpasterzem akademickim. Ze studentami organizował między innymi wolontariat do Azji, Ameryki Płd. i Afryki. Współautor książki „Ile lat ma Twoja dusza? Znajdź swoją duchową drogę”.

dr Michał Łuczewski – socjolog, psycholog, metodolog, dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II. Zajmuje się myślą i nauczaniem Jana Pawła II, a także tematyką wartości, związków teologii i nauk społecznych, socjologią narodu, pamięci, ruchów społecznych i młodzieży. Stypendysta m.in. Collegium Invisibile, Fundacji im. W. Fulbrighta na Columbia University (2005–2006) i Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, miejsce spotkań i dialogu, ośrodek, w którym w sposób różnorodny, bogaty i twórczy jest przybliżane nauczanie papieża Polaka.

 

SPOTKANIE O SENSIE
Środa, 28 marca 2018, godz. 18:00
Centrum Myśli Jana Pawła II
ul. Foksal 11, Warszawa

Wstęp wolny!

Opublikowano 10.04.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.