Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie IM 2009

13 grudnia zebrało się ponad 40 osób, by wziąć udział w dwóch szkoleniach zorganizowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Pierwsza grupa wolontariuszy współpracujących z dziećmi uczestniczyła w szkoleniu, które podzielono na dwie części: „Pedagogikę zabawy” oraz „Muzykę, ruch i taniec w pracy z małym dzieckiem, czyli tańce integracyjne”. Podczas warsztatów, które sprawiły dużo radości stypendystom, zaprezentowano wiele ciekawych technik pracy z dziećmi.

W drugiej grupie przeprowadzono ćwiczenia z komunikacji interpersonalnej. Prowadząca zajęcia psycholog radziła, jak aktywnie słuchać, wyrażać emocje i komunikować się z empatią. Forma warsztatowo-dyskusyjna pobudziła kreatywność i zaangażowanie uczestników. Podczas szkolenia wolontariusze uczyli się budowania dobrych relacji opartych na szacunku i szczerości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: –> Galeria

Stypendyści podczas warsztatów.

foto

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.