Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie III: Kościół!

Za nami kolejne – już trzecie – spotkanie Papolandii. Tym razem zastanawialiśmy się nad tym, czym dla nas jest Kościół, rozumiany zarówno jako wspólnota wiernych, budynek, jak i wyznanie. Kluczem do naszych rozważań były słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest drogą Kościoła”.

Po kilku zabawach na początku warsztatów stanęliśmy przed sporym wyzwaniem. Musieliśmy dopasować do konkretnych wyznań: katolicyzmu, protestantyzmu i prawosławia odpowiednie fotografie przedstawiające ważne miejsca chrześcijaństwa, znaczące postaci czy istotne wydarzenia historyczne.
Następnie podjęliśmy się próby poznania nieco bliżej specyfiki Kościoła warszawskiego. Stolica, o czym wielokrotnie wspominał papież w trakcie swoich podróży do Polski, wydała wielu wybitnych ludzi, duchownych oraz świeckich, którzy swoim życiem dawali świadectwo wierności zasadom chrześcijańskim.

Pod koniec naszego spotkania odbyliśmy wirtualną podróż w miejsca, które odwiedził Jan Paweł II w czasie Światowych Dni Młodzieży. Te dni, organizowane z inicjatywy Papieża, były okazją do spotkania z młodymi ludźmi i przekazania im pewnych uniwersalnych treści i prawd, które powinni wprowadzać we własne życie. Niezwykłą atmosferę tych spotkań mogliśmy odczuć, oglądając krótką relację filmową z 2000 roku, kiedy to kilkaset tysięcy młodych ludzi przybyło do Rzymu, by razem z Ojcem Świętym przeżywać millenium chrześcijaństwa.

Nasze spotkanie zakończyliśmy, życząc sobie szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

[nggallery id=107]

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.