Spotkania Pokolenia JP2

 
 

W niedzielę 2 marca 2008 roku odbyło się kolejne Spotkanie Pokolenia JP2. Tym razem wykład wygłosiła Katarzyna Kolenda-Zaleska – dziennikarka Faktów TVN i TVN24. Temat spotkania brzmiał: Telewizja jako „emocjonalne medium” świadomie wykorzystywane przez Jana Pawła II.


 

Zanotowaliśmy najważniejsze zdania wykładu:

 

– Emocjonalny wizerunek Papieża, nasycony był nie tylko słowem, ale też gestem i nieszablonowymi, spontanicznymi zachowaniami, które sprawiły, że Kościół przestał być chłodną instytucją, stał się otwarty, przyjazny, bardziej dostępny dla ludzi.

 

– Papież przekraczający bariery – pierwszy PR-Manager Watykanu, który uczynił TV medium edukacyjnym, a nawet religijnym.

 

– Dziennikarz twarzą w twarz ze Świętością (niespodziewana rozmowa Katzarzyny Kolendy- Zaleskiej z Ojcem Świętym w Pałacu Arcybiskupów w 2002 roku).

– To były doświadczenia dziennikarskie, ale i duchowe związane z pracą przy papieskich pielgrzymkach i spotkaniach z Ojcem Świętym.

 

Prawdą jest anegdota, która mówi o tym, że biskup Jan Chrapek przewoził mnie w bagażniku do Kuźnic, żebym mogła wjechać z Papieżem na Kasprowy Wierch.

 

 

 

Spotkanie prowadziła stypendystka Centrum Myśli Jana Pawła II Daria Wackerman.

 

 

 

Zobacz galerię zdjęć

 

 

 

Po spotkaniu została odprawiona kolejna uroczysta Msza święta Pokolenia JP2 z udziałem Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, zorganizowana przez Stypendystów z Centrum Myśli Jana Pawła II i Ośrodek Akademicki przy kościele św. Anny.

 

 

 

Dodano: