Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkania Pokolenia JP2

 
 

W niedzielę 2 marca 2008 roku odbyło się kolejne Spotkanie Pokolenia JP2. Tym razem wykład wygłosiła Katarzyna Kolenda-Zaleska – dziennikarka Faktów TVN i TVN24. Temat spotkania brzmiał: Telewizja jako „emocjonalne medium” świadomie wykorzystywane przez Jana Pawła II.


 

Zanotowaliśmy najważniejsze zdania wykładu:

 

– Emocjonalny wizerunek Papieża, nasycony był nie tylko słowem, ale też gestem i nieszablonowymi, spontanicznymi zachowaniami, które sprawiły, że Kościół przestał być chłodną instytucją, stał się otwarty, przyjazny, bardziej dostępny dla ludzi.

 

– Papież przekraczający bariery – pierwszy PR-Manager Watykanu, który uczynił TV medium edukacyjnym, a nawet religijnym.

 

– Dziennikarz twarzą w twarz ze Świętością (niespodziewana rozmowa Katzarzyny Kolendy- Zaleskiej z Ojcem Świętym w Pałacu Arcybiskupów w 2002 roku).

– To były doświadczenia dziennikarskie, ale i duchowe związane z pracą przy papieskich pielgrzymkach i spotkaniach z Ojcem Świętym.

 

Prawdą jest anegdota, która mówi o tym, że biskup Jan Chrapek przewoził mnie w bagażniku do Kuźnic, żebym mogła wjechać z Papieżem na Kasprowy Wierch.

 

 

 

Spotkanie prowadziła stypendystka Centrum Myśli Jana Pawła II Daria Wackerman.

 

 

 

Zobacz galerię zdjęć

 

 

 

Po spotkaniu została odprawiona kolejna uroczysta Msza święta Pokolenia JP2 z udziałem Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, zorganizowana przez Stypendystów z Centrum Myśli Jana Pawła II i Ośrodek Akademicki przy kościele św. Anny.

 

 

 

Opublikowano 02.03.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.