Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Specjalista ds. zasobów cyfrowych/ Starszy specjalista ds. zasobów cyfrowych

Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, która w intelektualnym i duchowym dorobku Karola Wojtyły poszukuje odpowiedzi na najważniejsze pytania i wyzwania współczesnego świata. Centrum działa w obszarze kultury, edukacji i budowania zaangażowanego i odpowiedzialnego społeczeństwa. Jako miejsce spotkań i dialogu tworzy przestrzeń współpracy ze środowiskiem naukowym i artystycznym ponad podziałami kulturowymi i ideologicznymi. Jest operatorem Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla uczniów i studentów, organizatorem dwóch warszawskich festiwali: Nowe Epifanie i Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju oraz inicjatorem i właścicielem multimedialnego portalu JP2online.pl stanowiącego pierwsze, kompleksowe źródło wiedzy o papieżu w Polsce i na świecie.

Dołącz do zespołu Działu Zasobów Cyfrowych jako

Specjalista ds. zasobów cyfrowych/ Starszy specjalista ds. zasobów cyfrowych

Opis stanowiska:
Dział Zasobów Cyfrowych Centrum Myśli Jana Pawła II zajmuje się opracowywaniem spuścizny po Janie Pawle II – dokumentów, multimediów (audio i video), fotografii oraz przygotowywaniem tekstów popularyzatorskich na jego temat. Prowadzi portal internetowy jp2online.pl. Poszukuje pracownika, który będzie uczestniczył w opracowywaniu archiwaliów, bieżącej obsłudze portalu internetowego oraz nadzorował podwykonawców realizujących projekty digitalizacyjne.

Wykształcenie:
Wyższe, preferowane humanistyczne

Zakres obowiązków:
• Praca z podwykonawcami (przygotowywanie umów, nadzór, odbiór wykonanych prac).
• Pisanie i redagowanie tekstów popularnonaukowych o tematyce cywilizacyjno–historycznej.
• Udział w realizacji projektów digitalizacyjnych i internetowych.
• Udział w innych zadaniach Działu Zasobów Cyfrowych.

Doświadczenie/wiedza:
• Praca przy opracowywaniu dokumentów archiwalnych, digitalizacji fotografii.
• Praca przy budowie lub merytorycznej obsłudze portali internetowych.
• Doświadczenie w pozyskiwaniu praw autorskich.
• Znajomość życiorysu Karola Wojtyły/Jana Pawła II.
• Znajomość historii Polski i Europy XX wieku z uwzględnieniem przemian kulturowych i cywilizacyjnych.
• Znajomość standardów opisu archiwalnego.
• Orientacja w zakresie praw autorskich.
• Dokładność, skrupulatność, umiejętność pracy w zespole.
Mile widziane: doświadczenie pracy w instytucji kultury, praca z cyfrowym inwentarzem archiwalnym.

Znajomość oprogramowania:
Word – poziom średnio zaawansowany,
Excel – poziom średnio zaawansowany,
Obsługa CMS – standard WordPress.
Mile widziane: Adobe Photoshop, Adobe Premiere, Adobe Lightroom, Silver Fast

Języki:
Angielski. Mile widziane inne języki.

Aplikacje zawierające obowiązkowo CV i list motywacyjny oraz opcjonalnie krótką prezentację zrealizowanych projektów prosimy nadsyłać do 16 września 2020 r. na adres e-mail: dzc@centrumjp2.pl z dopiskiem „Specjalista ds. zasobów cyfrowych”. Z osobami wybranymi do dalszych etapów rekrutacji, skontaktujemy się do 30 września 2020 r.

Prosimy o umieszczenie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie moich danych osobowych podanych w dokumentach rekrutacyjnych (np. CV, list motywacyjny) oraz zebranych podczas ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej do celów rekrutacji w obecnym procesie rekrutacyjnym. Mogę wycofać zgodę w każdym momencie poprzez adres mailowy: iod@centrumjp2.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody”.

Aplikując na wolne stanowiska pracy w Centrum Myśli Jana Pawła II zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie przez Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie Pana/Pani danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu Centrum Myśli Jana Pawła II.

Opublikowano 02.09.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online