Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

ŚNIADANIE PRASOWE FESTIWALU NOWE EPIFANIE


Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza dziennikarzy na śniadanie prasowe poświęcone 11. edycji Festiwalu Nowe Epifanie. Spotkanie odbędzie się tradycyjnie w tłusty czwartek – 20 lutego o godzinie 10.30 w siedzibie organizatora przy ul. Foksal 11.

W Warszawie w dniach 26 lutego – 5 kwietnia po raz jedenasty odbędzie się wielkopostny, interdyscyplinarny Festiwal Nowe Epifanie. W programie tegorocznej edycji: sześć premier teatralnych, spektakle gościnne, tygodniowy cykl koncertów muzyki dawnej, projekcje filmów, warsztaty i wydarzenia kulinarne.

W spotkaniu udział wezmą:
Katarzyna Minkowska, reżyserka spektaklu „Maria Magdalena. Wykład o grzechu” oraz Michał Zdunik, dramaturg spektaklu „Wzór na pole trójkąta”. Paweł Dobrowolski, dyrektor Festiwalu Nowe Epifanie, Maciej Omylak, zastępca dyrektora Festiwalu, kierownik Działu Upowszechniania w Centrum Myśli Jana Pawła II, Joanna Korzeniewska, rzecznik prasowy Centrum Myśli Jana Pawła II oraz kuratorzy programu festiwalowego: Sonia Wronkowska i Łukasz Kozak (muzyka), Monika Kucia (kulinaria), Dawid Zalewski (cykl warsztatowy).

Słodkie śniadanie przygotuje Martyna Wójcik – entuzjastka wypieków.

Z uwagi na to, że spotkanie organizujemy w mniej konwencjonalnej formule, ważne jest dla nas potwierdzenie udziału w śniadaniu prasowym.

Czekamy na nie do środy 19 lutego, do godziny 14.

Biuro prasowe Festiwalu:
Edyta Sudoł – Kulturalny PR, tel. 692 961 137, edyta.sudol@noweepifanie.pl;
Joanna Korzeniewska – Rzecznik prasowy Centrum Myśli Jan Pawła II, tel. 533 318 541, jkorzeniewska@centrumjp2.pl
www.noweepifanie.pl | www.facebook.com/noweepifanie | www.instagram.com/noweepifanie


Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, która w intelektualnym i duchowym dorobku Karola Wojtyły poszukuje odpowiedzi na najważniejsze pytania i wyzwania współczesnego świata. Centrum działa w obszarze kultury, edukacji i budowania zaangażowanego i odpowiedzialnego społeczeństwa. Jako miejsce spotkań i dialogu tworzy przestrzeń współpracy ze środowiskiem naukowym i artystycznym ponad podziałami kulturowymi i ideologicznymi. Jest operatorem Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla uczniów i studentów, organizatorem dwóch warszawskich festiwali: Nowe Epifanie i Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju oraz inicjatorem i właścicielem multimedialnego portalu JP2online.pl stanowiącego pierwsze, kompleksowe źródło wiedzy o papieżu w Polsce i na świecie.

Partnerzy – Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku, Akademia Teatralna w Warszawie, Teatr Collegium Nobilium, Teatr Lalka, Teatr Ochoty, Muzeum Warszawy, Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie, Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie, Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego, Nowy Świat Muzyki, Stalownia, Chór VRC, Przedstawicielstwo Generalne Rządu Flandrii., E-wejściówki.pl, Ruch Muzyczny.

Patroni medialni – Polskie Radio PR 2, Polskie Radio PR 1, TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, E-teatr.pl, Teatralny.pl, Cojestgrane24.pl.

Sponsor – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

Opublikowano 17.02.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.