Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Śmierć Unplugged – cykl koncertów

ŚMIERĆ UNPLUGGED

Śmierć jest czymś całkowicie innym niż doświadczenie beznadziejności: jest bramą istnienia otwartą na wieczność, a dla przeżywających ją w Chrystusie uczestnictwem w Jego tajemnicy śmierci i zmartwychwstania.

Jan Paweł II, Evangelium vitae, 97

„Śmierć Unplugged” to cykl koncertów skupionych wokół tematyki śmierci i jej obecności w kulturze i historii. Projekt realizowany jest w okresie Wielkiego Postu, w dniach: 15–25 marca 2012 roku. Poprzez jego realizację Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza warszawiaków do pogłębienia refleksji nad znaczeniem cierpienia, przemijania i śmierci w ich życiu.

DLACZEGO „ŚMIERĆ UNPLUGGED”?

W dobie drastycznego postępu technologicznego i cywilizacyjnego, którego współczesny człowiek jest naocznym świadkiem, pewne fundamentalne kwestie związane z kondycją ludzką się nie zmieniają. Śmierć należy do tajemnic, w obliczu których człowiek jest bezbronny niezależnie od technologicznych backupów, zabezpieczeń i systemów, podobnie jak wszystkie poprzednie pokolenia. Śmierć, o której chcemy opowiadać muzyką, to śmierć „odłączona od prądu”, taka, z jaką konfrontowali się nasi poprzednicy na przestrzeni wieków, niezależnie od swojej pozycji społecznej i geograficznego usytuowania.

Projekt stanowi kontynuację koncertów organizowanych przez Centrum w latach 2008–2012.

 

Zaproś znajomych na Facebooku!

 

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Opublikowano 12.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!
Wykład wybitnej prof. Chantal Delsol, debata pt. „Zaufanie – siła czy słabość?” oraz Warszawska Noc Muzeów. Zobaczcie majowy program centrum
Warszawska Noc Muzeów, jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 230 instytucji, dołącz i Ty!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.