Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Smak życia

Podopieczni hospicjum – mimo ich trudnej sytuacji – nadal potrafią korzystać z uroków życia. Przekonali się o tym w sobotę (30 lipca) wolontariusze Inkubatora Miłosierdzia, którzy zorganizowali spotkanie.

 


 

Wolontariusze udali się z podopiecznymi warszawskiego hospicjum, mieszczącego się przy ul. Krakowskie Przedmieście 62, do pobliskiej lodziarni Grycana. Dzięki uprzejmości obsługi lokalu udało się wygospodarować dodatkowe miejsce dla pacjentów korzystających z wózków inwalidzkich. Wbrew pozorom największym problemem dla podopiecznych było podjęcie decyzji – lodów było do wyboru, do koloru :) Każdy chciał zasmakować czegoś innego. Jedni gustowali w tradycyjnych, waniliowych i czekoladowych lodach, inni decydowali się na bardziej zwariowane kombinacje – na przykład kiwi i kawy. Na deserach jednak się nie skończyło. Pogoda dopisała, pacjenci mieli więc również okazję zatrzymać się na chwilę, by posłuchać utworów Chopina na ławeczkach na Starówce. Nie zabrakło też czasu na rozmowę, wymianę poglądów, żarty. Wolontariusze chcieli, by dzięki tej wyprawie chorzy choć na moment zapomnieli o szarej rzeczywistości, cierpieniu i poczuciu osamotnienia. Pomysł spodobał się zarówno uczestnikom Inkubatora Miłosierdzia, jak i podopiecznym hospicjum, dlatego wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.

 

 

 

 Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć:
 

–> Galeria

 

 

Opublikowano 02.08.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.