Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

MUZYKA POZWALA NAM SPOTKAĆ SIĘ Z SOBĄ

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem księdza Łukasza Leonkiewicza oraz tytuł odcinka Muzyka pozwala nam spotkać się z sobą

ODCINEK SPECJALNY W RAMACH FESTIWALU MUZYKA WIARY – MUZYKA POKOJU

Naszym gościem jest ksiądz Łukasz Leonkiewicz, filozof i teolog prawosławny. Podczas spotkania rozmawiamy o muzyce, która pomaga w przeżywaniu emocji, także tych trudnych, porywa serca i jest głosem świata. Szukamy także odpowiedzi na pytania: Co wyróżnia muzykę Kościoła prawosławnego? Jak ta muzyka inspiruje słynnych kompozytorów? Jakie cechy powinny spełniać utwory, żeby były wykonywane podczas liturgii?

Wspólnie podejmujemy też refleksję o pokoju, który, dla naszego gościa, jest umiejętnością rozmawiania i zakorzeniony jest w życzliwości, szacunku i zaciekawienia drugim człowiekiem.

Odcinek specjalny powstał w ramach Festiwalu Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju. Tych z Państwa, których zaciekawił temat naszej rozmowy zapraszam serdecznie na stronę festiwalu – www.muzykawiary.pl – gdzie można znaleźć szczegółowe informacje o wydarzeniach festiwalowych.

Posłuchaj

Opublikowano 13.10.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.