Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

MUZYKA POZWALA NAM SPOTKAĆ SIĘ Z SOBĄ

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem księdza Łukasza Leonkiewicza oraz tytuł odcinka Muzyka pozwala nam spotkać się z sobą

ODCINEK SPECJALNY W RAMACH FESTIWALU MUZYKA WIARY – MUZYKA POKOJU

Naszym gościem jest ksiądz Łukasz Leonkiewicz, filozof i teolog prawosławny. Podczas spotkania rozmawiamy o muzyce, która pomaga w przeżywaniu emocji, także tych trudnych, porywa serca i jest głosem świata. Szukamy także odpowiedzi na pytania: Co wyróżnia muzykę Kościoła prawosławnego? Jak ta muzyka inspiruje słynnych kompozytorów? Jakie cechy powinny spełniać utwory, żeby były wykonywane podczas liturgii?

Wspólnie podejmujemy też refleksję o pokoju, który, dla naszego gościa, jest umiejętnością rozmawiania i zakorzeniony jest w życzliwości, szacunku i zaciekawienia drugim człowiekiem.

Odcinek specjalny powstał w ramach Festiwalu Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju. Tych z Państwa, których zaciekawił temat naszej rozmowy zapraszam serdecznie na stronę festiwalu – www.muzykawiary.pl – gdzie można znaleźć szczegółowe informacje o wydarzeniach festiwalowych.

Posłuchaj

Opublikowano 13.10.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.