Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

SIERPIEŃ W CENTRUM

Leżaki, dobre, światowej klasy kino, które odkrywamy dla Was, rozmowy z pasjonatami, niepowtarzalna atmosfera – to znaki rozpoznawcze letniego przeglądu filmowego POD WSPÓLNYM NIEBEM na dziedzińcu naszej Kamienicy Artystycznej, na którego kontynuację serdecznie Was zapraszamy w każdą środę sierpnia.  Włączamy się też w obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które staje się dla nas pretekstem do rozważań nad tym, jak dziś rozumiemy powinność obrony ojczyzny: trwa rejestracja na debatę „WSTAŃ I WALCZ!” w ramach projektu DWA KOLORY – MIĘDZY BUNTEM A POSŁUSZEŃSTWEM, którą organizujemy 9 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wydarzenia w Centrum Myśli Jana Pawła II w sierpniu:

1 sierpnia (poniedziałek) godz. 12:00 –zapraszamy Przyjaciół i Sąsiadów z ulicy Foksal na wspólne złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą powstańczy szpital Polskiego Czerwonego Krzyża (Foksal 3/5)

3 sierpnia (środa) godz. 20:15 – pokaz dwóch dokumentów i jednego filmu krótkometrażowego produkcji białoruskiej w ramach letniego przeglądu filmowego POD WSPÓLNYM NIEBEM: CZYSTA SZTUKA,  reż. Maksim Szwed, EPITAFIUM, reż. Wiktar Aśliuk, SOYKA, reż. Anastasiya Serhiyenia. O godz. 19:40, przed seansem, zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Wolnej Białorusi, które znajduje się po sąsiedzku, na naszym dziedzińcu, natomiast o 20:15 spotkanie z zaproszonymi gośćmi: Wojciechem Konończukiem, wicedyrektorem Ośrodka Studiów Wschodnich – OSW oraz Alesiem Zarembiukiem, prezesem Białoruskiego Domu w Warszawie. Wstęp wolny.

9 sierpnia (wtorek) godz. 17:00 – zapraszamy na debatę „WSTAŃ I WALCZ” w ramach projektu „DWA KOLORY – MIĘDZY BUNTEM A POSZŁUSZENSWEM”. Tym razem zastanowimy się, w jaki sposób rozumiemy i realizujemy współcześnie powinność obrony ojczyzny. Nasze zaproszenie do dyskusji przyjęli: prof. Jerzy Eisler (Instytut Pamięci Narodowej), dr Jacek Bartosiak (Strategy and Future), dr Izabela Mrzygłód (Kultura Liberalna). Spotkanie organizujemy w partnerskim Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Grzybowska 79). Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego oprowadzenia po ekspozycji przed debatą. Prosimy o wcześniejszą rejestrację na wydarzenie za pomocą formularza.

10 sierpnia (środa) godz. 20:15 – pokaz filmu produkcji indyjskiej z 2019 roku THE GREAT INDIAN KITCHEN, reż. Jeo Baby w ramach letniego przeglądu filmowego POD WSPÓLNYM NIEBEM. Wstęp wolny.

16 sierpnia (wtorek) – ruszają zajęcia w ramach projektu MIASTOTWÓRCY zaadresowane do warszawskiej młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, zainteresowanej projektowaniem oraz partycypacją w życiu społecznym miasta. Rekrutacja zamknięta.

17 sierpnia (środa) godz. 20:15 – pokaz filmu produkcji ukraińskiej z 2021 roku OLGA w ramach letniego przeglądu filmowego POD WSPÓLNYM NIEBEM. Wstęp wolny.

24 sierpnia (środa) godz. 20:15 – pokaz filmu produkcji gruzińskiej z 2021 roku BRIGHTON 4th, reż. Levan Koguashviliw w ramach letniego przeglądu filmowego POD WSPÓLNYM NIEBEM. Wstęp wolny.

26 sierpnia (piątek) godz. 19:15 – koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II w katedrze pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Koszalinie na koncercie finałowym 56. Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Obowiązują bilety.

31 sierpnia (środa) godz. 20:15 – pokaz filmu produkcji białoruskiej z 2019 roku KRYSZTAŁ, reż. Daria Żukramach w ramach letniego przeglądu filmowego POD WSPÓLNYM NIEBEM. Wstęp wolny.

Opublikowano 01.08.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online