Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Sience and Religion: The Myth of Conflict” – prof. Stephen Barr (USA)

Już 08 września zapraszamy wszystkich na otwarty wykład prof. Stephena Barr’a (Bartol Research Intitute, University of Deleware in USA) zatytułowany: „NAUKA I RELIGIA. MIT KONFLIKTU”

Wiara i nauka pozostają wobec siebie w sprzeczności. Taka myśl, od czasów Oświecenia,  zagnieździła się na dobre w powszechnej świadomości. Czy w istocie pogląd taki jesteśmy dziś jeszcze w stanie obronić?

Czy będziemy w stanie go obronić po wysłuchaniu wykładu prof. Stephen’a Barra?

prof. Stephen Barr jest fizykiem prowadzącym badania w obszarze fizyki cząstek elementarnych i kosmologii. Jest członkiem zwyczajnym Amerykańskiego Towarzystwa Fizycznego oraz wykładowcą na Uniwersytecie w Delaware. Należy do tych nielicznych wybitnych naukowców z dziedzin ścisłych, którzy potrafią doskonale łączyć zrozumienie świata materialnego jakie jest nam dane przez współczesne nauki szczegółowe z prawdziwie głęboką erudycją filozoficzną, która pozwala spojrzeć z dystansu na nauki przyrodnicze jako całość. Profesor Barr w szczególności interesuje się konsekwencjami gwałtownego rozwoju nauk przyrodniczych dla naszego rozumienia i przeżywania wiary religijnej. Jedną ze swoich najnowszych książek zatytułował “Science and Religion. The Myth of conflict”. 

Gorąco zapraszamy:

08 września 2015 r., godz. 19:00
Centrum Myśli Jana Pawła II, 
ul. Foksal 11, I pięrto, Warszawa

Opublikowano 01.09.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.