Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Seminarium master class z prof. Philpottem

28 maja 2014 roku na 1Piętrze odbyło się master class z prof. Danielem Philpottem „Just and Unjust Peace” dla uczestników projektów Skarb Solidarności i Karol Wojtyla Fellowship. Dyskutowano o możliwości pojednania i jego warunkach w kontekście społeczno-politycznym.

Prof. Daniel Philpott to autorytet w dziedzinie religii i polityki globalnej, pojednania, stosunków międzynarodowych, sprawiedliwości czasów przemian i procesów pokojowych. Łączy działalność naukową z zaangażowaniem na rzecz pokoju w ogarniętych konfliktem regionach Azji i Afryki. Prowadził badania nad pojednaniem m.in. w Ugandzie.

prof. Daniel Philpott – profesor nauk politycznych i dyrektor Center for Civil and Human Rights uniwersytetu Notre Dame, USA. Publikacje: Just and Unjust Peace: An Ethic of Political Reconciliation (2012), God’s Century: Resurgent Religion and Global Politics (2011) oraz The Politics of Past Evil: Religion, Reconciliation, and Transitional Justice (2006), Revolutions in Sovereignty: How Ideas Shaped Modern International Relations (2001).

[nggallery id=351]

Opublikowano 29.05.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.