Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Sella Turcica – schowane życie

W miniony weekend w ramach projektu Centrum Myśli Jana Pawła II Gorzkie Żale na scenie Centralnego Basenu Artystycznego wystąpiła szczególna grupa aktorska – mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kielcach.


 

To nie był zwyczajny teatr skupiający sią na fikcji lub budujący efektowne symbole. To raczej próba przeniesienia na scenę tego jedynego w swoim rodzaju, cichego dramatu życia, codziennej egzystencji, próba odnalezienia piękna i sensu w jej kruchości. Władysław (lat 98!), Małgosia na wózku, Janek i inni – nie byli na scenie po prostu sobą, starszymi, chorymi ludźmi. Oni grali siebie – tak jak codziennie grają, tworzą siebie, by być do końca i pięknie – człowiekiem.

 

Zapraszamy już w najbliższą sobotę 1 marca na następne wydarzenie projektu: spektakl Bruzda Sceny Plasycznej KUL.

Opublikowano 24.02.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.