Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Sella Turcica – schowane życie

W miniony weekend w ramach projektu Centrum Myśli Jana Pawła II Gorzkie Żale na scenie Centralnego Basenu Artystycznego wystąpiła szczególna grupa aktorska – mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kielcach.


 

To nie był zwyczajny teatr skupiający sią na fikcji lub budujący efektowne symbole. To raczej próba przeniesienia na scenę tego jedynego w swoim rodzaju, cichego dramatu życia, codziennej egzystencji, próba odnalezienia piękna i sensu w jej kruchości. Władysław (lat 98!), Małgosia na wózku, Janek i inni – nie byli na scenie po prostu sobą, starszymi, chorymi ludźmi. Oni grali siebie – tak jak codziennie grają, tworzą siebie, by być do końca i pięknie – człowiekiem.

 

Zapraszamy już w najbliższą sobotę 1 marca na następne wydarzenie projektu: spektakl Bruzda Sceny Plasycznej KUL.

Opublikowano 24.02.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.