Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

ŚDM 2008

XXIII ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Sydney, Australia, 15-20 lipca 2008 r.

Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie moc i będziecie moimi świadkami (Dz 1,8)

Jan Paweł II i młodzież to temat niezwykle szeroki… Papież znalazł wspólny język z młodymi – śpiewał z nimi, dyrygował, przekomarzał się, żartował, a przede wszystkim uczył, jak żyć i komu ufać. Kochał młodych ludzi i widział w nich ogromny potencjał.

Światowe Dni Młodzieży, podobnie jak wszystkie spotkania z Janem Pawłem II, przyciągały tysiące młodych osób. Dlaczego? Być może ten krótki materiał filmowy ułatwi nieco odpowiedź na to pytanie.

 

 

[flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/wydsyd.flv’ splash=’/wp-content/uploads/2013/01/zaslepka_jp2.jpg’]

 

Tradycja Światowych Dni Młodzieży sięga 23 lat. Tegoroczne spotkanie odbywa się w Australii. Wszystkich, którzy nie mogli wyruszyć w taką podróż, a jednak chcieliby modlitewnie przeżyć ten czas, zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu „Sydney w Warszawie” na Skwerze przy Moście Świętokrzyskim w sobotę 19 lipca 2008 r.

W czasie tego spotkania będzie można uczestniczyć w nabożeństwach modlitewnych w łączności z Sydney, a także w różnorodnych spotkaniach z gośćmi, w koncertach i warsztatach. Centrum Myśli Jana Pawła II także będzie tam obecne. W trakcie naszych warsztatów „zbudujemy” nowego człowieka – zgodnie ze wskazaniami Jana Pawła II.

 

 

 

Światowe Dni Młodzieży to spotkanie młodych z całego świata z Papieżem, by wspólnie się modlić i rozważać treść Pisma Świętego. Oficjalnie Światowe Dni Młodzieży zostały ustanowione przez Jana Pawła II w 1985 r. Od tego czasu obchodzone są one zarówno w wymiarze diecezjalnym (rokrocznie), jak i międzynarodowym (co kilka lat).

Tematy spotkań międzynarodowych:

 • Wielkie spotkanie młodych z okazji Międzynarodowego Roku Młodzieży – Rzym, Włochy, 1985, ustanowienie Światowych Dni Młodzieży,
 • II ŚDM 1987, Buenos Aires, Argentyna – Myśmy poznali i uwierzyli miłości jaką Bóg ma ku nam (1J 4,16),
 • IV ŚDM 1989, Santiago de Compostela, Hiszpania – Jam jest Drogą i Prawdą, i Życiem (J 14,6),
 • VI ŚDM 1991, Częstochowa, Polska – Otrzymaliście Ducha przybrania za synów (Rz 8,15),
 • VIII ŚDM 1993, Denver, USA – Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości (J 10,10),
 • X ŚDM 1995, Manila, Filipiny – Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam (J 20, 21),
 • XII ŚDM 1997, Paryż, Francja – Nauczycielu, gdzie mieszkasz? Chodźcie, a zobaczycie (J 1,38-39),
 • XV ŚDM 2000, Rzym, Włochy – A słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas (J 1, 4),
 • XVII ŚDM 2002, Toronto, Kanada – Wy jesteście solą dla ziemi… Wy jesteście światłem świata (Mt 5,13-14),
 • XX ŚDM 2005, Kolonia, Niemcy – Przybyliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2,2),
 • XXIII ŚDM 2008, Sydney, Australia – Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie moc i będziecie moimi świadkami (Dz 1,8).

Teksty przemówień, orędzia i hymny z poszczególnych lat znajdziesz na stronie Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

 

 

 

 

Opublikowano 17.07.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!
Wykład wybitnej prof. Chantal Delsol, debata pt. „Zaufanie – siła czy słabość?” oraz Warszawska Noc Muzeów. Zobaczcie majowy program centrum
Warszawska Noc Muzeów, jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 230 instytucji, dołącz i Ty!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.