Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Ruszyły zapisy uczniów i korepetytorów do projektu „Podziel się talentem”

Rozpoczęła się rejestracja do projektu „Podziel się talentem”. Wolontariusze „Inkubatora Miłosierdzia” zapraszają do włączenia się w akcję udzielania darmowych korepetycji uczniom, którzy potrzebują pomocy w nauce lub przygotowują się do egzaminów. Na zgłoszenia – zarówno korepetytorów, jak i uczniów zainteresowanych zajęciami – czekamy do 20 stycznia.

 

Jak to działa?

Nasi wolontariusze sami wybierają przedmiot oraz wymiar czasu, który chcą poświęcić na zajęcia. Korepetytorzy prowadzą głównie zajęcia indywidualne (wyrównywanie braków edukacyjnych, przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego i matury, praca z uczniem wybitnie zdolnym).

W ramach inicjatywy „Podziel się talentem” odbywają się także zajęcia grupowe z przedmiotów szkolnych, języków obcych oraz różnorodnych kompetencji specjalistycznych (takich jak np. komunikacja, przedsiębiorczość, programowanie, podstawowa edycja graficzna zdjęć).

 

Przyjmowanie zgłoszeń

Serdecznie zapraszamy do współpracy  wszystkich obecnych oraz byłych Stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, a także wszystkie osoby, które chciałyby rozwijać się przez taką formą wolontariatu! Rejestracja korepetytorów oraz uczniów potrwa od 7 do 20 stycznia 2019 r. Po zakończeniu rekrutacji będziemy tworzyć pary korepetytor-uczeń.  Wszystkie pary zostaną uformowane do 31 stycznia 2019 r. Następnie roześlemy wiadomości mailowe, w których poinformujemy każdego uczestnika projektu o szczegółach współpracy.

Jeśli chcesz być korepetytorem, wskaż,  czego chcesz uczyć i na jakim poziomie szkolnym możesz to robić. Jeżeli chcesz być uczniem, napisz, do jakiej szkoły chodzisz i z jakiego przedmiotu zamierzasz się dokształcać. W obydwu przypadkach podaj także swoją dostępność terminową i określ, ile czasu tygodniowo chcesz przeznaczyć na korepetycje. Możesz także zawrzeć ważne informacje w komentarzu – na przykład wskazać zakres tematyczny i cel korepetycji czy też określić, gdzie chcesz się spotykać na zajęciach.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej.

Opublikowano 07.01.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.