Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Ruszyła sprzedaż biletów na X edycję festiwalu Nowe Epifanie

Ruszyła sprzedaż biletów na wydarzenia dziesiątej edycji interdyscyplinarnego Festiwalu Nowe Epifanie. Bilety można kupować przez stronę www.noweepifanie.pl. Festiwal rozpocznie się w Warszawie 6 marca i potrwa czterdzieści dni, do 14 kwietnia. W programie tegorocznej edycji: sześć premier teatralnych, spektakle gościnne, koncerty muzyki dawnej, projekcje filmów i wydarzenia kulinarne. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to „terapia szokowa dla zmysłów smaku i węchu, uczta dla uszu i wzroku, a wszystko to w aurze polskiego przedwiośnia, między Środą Popielcową a Niedzielą Palmową.”

Hasłem Festiwalu Nowe Epifanie 2019 jest sentencja Lepiej, gdyby się nie narodził. Przygotowane z myślą o Festiwalu wydarzenia artystyczne ogniskują się wokół postaci Judasza i nierozerwalnie z nim związanego tematu zdrady i pieniędzy. Czy podczas Wielkiego Postu Judasz może stać się dla nas kimś bliskim, czy możemy rozpoznać w nim siebie? Mamy nadzieję, że efekt naszej pracy oraz wysiłki artystów, których zaprosiliśmy do współpracy, pozwolą widzom spojrzeć na niektóre kwestie inaczej oraz uważnie przyjrzeć się apostołowi, który w biblijnych wykazach wymieniany jest na końcu. Często z dopiskiem: „Ten, który Go zdradził” – mówi Paweł Dobrowolski, dyrektor Festiwalu Nowe Epifanie.

Podstawowym celem Festiwalu Nowe Epifanie jest poszukiwanie nowych, współczesnych epifanii piękna oraz inicjowanie twórczego dialogu artystów z tradycyjną sztuką religijną w duchu „Listu do artystów” Jana Pawła II. Organizatorem Festiwalu jest Centrum Myśli Jana Pawła II.

 

KALENDARZ FESTIWALOWY

TEATR

9 i 10 marca, #chybanieja, Paweł Passini, Studio S2 Polskiego Radia;

16 marca, A pod tobą są wieczne ramiona,  Graindelavoix, Pałac Kultury i Nauki;

23 marca, Tragedia Jana, Teatr Chorea, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski Laboratorium;

23 i 24 marca, Arcykłamcy, Dawid Zalesky, Oh Lala;

26 marca, Wątpliwość, Norbert Rakowski, Teatr IMKA;

28-31 marca, Oratorium o mleku, Sławomir Narloch, Teatr Collegium Nobilium;

10 kwietnia, Judaszaweł, Bartosz Żurowski, Teatr IMKA;

11-14 kwietnia, Ptak zielonopióry, Jarosław Kilian, Teatr Lalka;

12 i 13 kwietnia, Judasz. Laboratorium epifanii, Katarzyna Minkowska, TR Warszawa.

 

MUZYKA

5 marca, Strug do tańca – potańcówka ostatkowa, Adam Strug, Mazowiecki Instytut Kultury;

13 marca, Róże ze złota, Graindelavoix, Kościół Ewangelicko-Reformowany w Warszawie;

17 marca, Ogień Świętego Antoniego, Graindelavoix, Pałac Kultury i Nauki;

30 marca, Gloria Patri, Świątynia Opatrzności Bożej;

31 marca, Psałterz Polski II, Adam Strug, Zamek Królewski w Warszawie;

07 kwietnia, La Superbe, Michał Gondko, Łazienki Królewskie – Stara Oranżeria, Królewska Galeria Rzeźby.

 

KULINARIA

16 marca, Smak domu, Monika Kucia, warsztat dobroczynny, Zespół Szkół Spożywczo-Gastronomicznych;

25 marca, Klątwa, Monika Kucia, wydarzenie artystyczno-kulinarne, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki;

6 kwietnia, Jajko!, Monika Kucia, warsztat rodzinny, Hala Gwardii.

 

FILM

7 marca, Szczęśliwy Lazzaro, Kino Atlantic

11 marca, Nie zabijaj, Kino Atlantic

18 marca, Serce świata, Kino Atlantic

25 marca, Aż poleje się krew, Kino Atlantic

1 kwietnia, Nasze zmagania, Kino Atlantic

 

BILETY

Bilety w cenie od 35 do 60 zł do nabycia poprzez system e-wejściówki oraz w miejscach festiwalowych, www.noweepifanie.pl

***

Festiwal Nowe Epifanie organizowany jest przez Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucję kultury m.st. Warszawy. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Partnerzy – Polskie Radio PR 2, TR Warszawa, Teatr Lalka, Akademia Teatralna Warszawa, Teatr Collegium Nobilium, Teatr Współczesny w Szczecinie, Teatr Maska w Rzeszowie, Centrum Kultury w Lublinie, neTTheatre – Teatr w Sieci Powiązań, Teatr IMKA, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek U-jazdowski, Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie, Instytut Adama Mickiewicza, Kino Atlantic, Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie, Mazowiecki Instytut Kultury, Biblioteka Narodowa, Oh Lala, E-wejściówki.pl.

Partner technologiczny – Epson

Patroni medialni – Polskie Radio PR 2, TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, E-teatr.pl, Teatralny.pl, Cojestgrane24.pl, Empik.

Opublikowano 14.02.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.