Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Ruszyła sprzedaż biletów na X edycję festiwalu Nowe Epifanie

Ruszyła sprzedaż biletów na wydarzenia dziesiątej edycji interdyscyplinarnego Festiwalu Nowe Epifanie. Bilety można kupować przez stronę www.noweepifanie.pl. Festiwal rozpocznie się w Warszawie 6 marca i potrwa czterdzieści dni, do 14 kwietnia. W programie tegorocznej edycji: sześć premier teatralnych, spektakle gościnne, koncerty muzyki dawnej, projekcje filmów i wydarzenia kulinarne. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to „terapia szokowa dla zmysłów smaku i węchu, uczta dla uszu i wzroku, a wszystko to w aurze polskiego przedwiośnia, między Środą Popielcową a Niedzielą Palmową.”

Hasłem Festiwalu Nowe Epifanie 2019 jest sentencja Lepiej, gdyby się nie narodził. Przygotowane z myślą o Festiwalu wydarzenia artystyczne ogniskują się wokół postaci Judasza i nierozerwalnie z nim związanego tematu zdrady i pieniędzy. Czy podczas Wielkiego Postu Judasz może stać się dla nas kimś bliskim, czy możemy rozpoznać w nim siebie? Mamy nadzieję, że efekt naszej pracy oraz wysiłki artystów, których zaprosiliśmy do współpracy, pozwolą widzom spojrzeć na niektóre kwestie inaczej oraz uważnie przyjrzeć się apostołowi, który w biblijnych wykazach wymieniany jest na końcu. Często z dopiskiem: „Ten, który Go zdradził” – mówi Paweł Dobrowolski, dyrektor Festiwalu Nowe Epifanie.

Podstawowym celem Festiwalu Nowe Epifanie jest poszukiwanie nowych, współczesnych epifanii piękna oraz inicjowanie twórczego dialogu artystów z tradycyjną sztuką religijną w duchu „Listu do artystów” Jana Pawła II. Organizatorem Festiwalu jest Centrum Myśli Jana Pawła II.

 

KALENDARZ FESTIWALOWY

TEATR

9 i 10 marca, #chybanieja, Paweł Passini, Studio S2 Polskiego Radia;

16 marca, A pod tobą są wieczne ramiona,  Graindelavoix, Pałac Kultury i Nauki;

23 marca, Tragedia Jana, Teatr Chorea, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski Laboratorium;

23 i 24 marca, Arcykłamcy, Dawid Zalesky, Oh Lala;

26 marca, Wątpliwość, Norbert Rakowski, Teatr IMKA;

28-31 marca, Oratorium o mleku, Sławomir Narloch, Teatr Collegium Nobilium;

10 kwietnia, Judaszaweł, Bartosz Żurowski, Teatr IMKA;

11-14 kwietnia, Ptak zielonopióry, Jarosław Kilian, Teatr Lalka;

12 i 13 kwietnia, Judasz. Laboratorium epifanii, Katarzyna Minkowska, TR Warszawa.

 

MUZYKA

5 marca, Strug do tańca – potańcówka ostatkowa, Adam Strug, Mazowiecki Instytut Kultury;

13 marca, Róże ze złota, Graindelavoix, Kościół Ewangelicko-Reformowany w Warszawie;

17 marca, Ogień Świętego Antoniego, Graindelavoix, Pałac Kultury i Nauki;

30 marca, Gloria Patri, Świątynia Opatrzności Bożej;

31 marca, Psałterz Polski II, Adam Strug, Zamek Królewski w Warszawie;

07 kwietnia, La Superbe, Michał Gondko, Łazienki Królewskie – Stara Oranżeria, Królewska Galeria Rzeźby.

 

KULINARIA

16 marca, Smak domu, Monika Kucia, warsztat dobroczynny, Zespół Szkół Spożywczo-Gastronomicznych;

25 marca, Klątwa, Monika Kucia, wydarzenie artystyczno-kulinarne, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki;

6 kwietnia, Jajko!, Monika Kucia, warsztat rodzinny, Hala Gwardii.

 

FILM

7 marca, Szczęśliwy Lazzaro, Kino Atlantic

11 marca, Nie zabijaj, Kino Atlantic

18 marca, Serce świata, Kino Atlantic

25 marca, Aż poleje się krew, Kino Atlantic

1 kwietnia, Nasze zmagania, Kino Atlantic

 

BILETY

Bilety w cenie od 35 do 60 zł do nabycia poprzez system e-wejściówki oraz w miejscach festiwalowych, www.noweepifanie.pl

***

Festiwal Nowe Epifanie organizowany jest przez Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucję kultury m.st. Warszawy. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Partnerzy – Polskie Radio PR 2, TR Warszawa, Teatr Lalka, Akademia Teatralna Warszawa, Teatr Collegium Nobilium, Teatr Współczesny w Szczecinie, Teatr Maska w Rzeszowie, Centrum Kultury w Lublinie, neTTheatre – Teatr w Sieci Powiązań, Teatr IMKA, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek U-jazdowski, Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie, Instytut Adama Mickiewicza, Kino Atlantic, Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie, Mazowiecki Instytut Kultury, Biblioteka Narodowa, Oh Lala, E-wejściówki.pl.

Partner technologiczny – Epson

Patroni medialni – Polskie Radio PR 2, TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, E-teatr.pl, Teatralny.pl, Cojestgrane24.pl, Empik.

Opublikowano 14.02.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.