Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rusza 16. edycja stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla uczniów i studentów

Centrum Myśli Jana Pawła II po raz 16. rozpoczyna nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. O finansowe wsparcie ze strony miasta oraz udział w specjalnie przygotowanym programie edukacyjnym mogą ubiegać się warszawscy uczniowie i studenci. Wnioski można składać od 26 czerwca.

Ufundowane w 2005 r. stypendia m. st. Warszawy im. Jana Pawła II, których operatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II, to jeden z najstarszych samorządowych programów stypendialnych w Polsce. W edycji 2019/2020 jego beneficjentami było 268 warszawskich uczniów i studentów, a od momentu uruchomienia programu wsparcie uzyskało już ponad 3,5 tys. osób.

O stypendia mogą ubiegać się uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz studenci, którzy mimo trudnych warunków materialnych, zdrowotnych lub rodzinnych osiągają sukcesy w nauce, rozwijają talenty artystyczne i sportowe oraz wykazują się zaangażowaniem społecznym.

Celem stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II jest dobrze ukierunkowana pomoc dla utalentowanej młodzieży tak, by bez przeszkód mogła rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Warunkiem ubiegania się o stypendium, poza pobieraniem nauki w Warszawie, jest uzyskanie odpowiedniej średniej ocen uzyskanej na koniec ostatniego roku szkolnego lub akademickiego (4,0 w przypadku uczniów oraz 3,5 w przypadku studentów) oraz średni miesięczny dochód na jednego członka rodziny uzyskany w 2019 roku nie przekraczający 1700 zł netto.

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II to nie tylko pomoc finansowa. W Centrum Myśli Jana Pawła II zależy nam, aby wspierać przede wszystkim kreatywność młodych ludzi, którzy w przyszłości będą kształtować rzeczywistość społeczną i kulturalną w Polsce. Poprzez różne propozycje działań w ramach stypendialnego programu edukacyjnego w ciągu roku uczymy ich, jak realizować ambitne pomysły i staramy się pobudzać do podejmowania nowych wyzwań. Stawiamy przy tym na rozwijanie potencjału każdego stypendysty w duchu słów Jana Pawła II skierowanych do młodzieży: „Życie jest pielgrzymką ciągłych odkryć; odkrywania, kim jesteście, odkrywania wartości, które nadają kształt Waszemu życiu (…). – mówi Maria Jankowska z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Tu nie chodzi o dyplomy, nagrody i trofea. Gdy powitano mnie na gali stypendystów, gdzie poznałem swoich rówieśników, a także starszych kolegów i koleżanki, po raz pierwszy poczułem,
że to, co robię: moja wiedza, zainteresowania i pasje zostały dostrzeżone przez kogoś więcej niż nauczyciele i rodzina –
opowiada Aleksander Grodzki, stypendysta.

Każdy ze stypendystów ma okazję uczestniczyć w dostosowanych do swojego wieku projektach i warsztatach, których celem jest rozwijanie kompetencji społecznych i interpersonalnych oraz motywowanie do rozwoju i odkrywania ich talentów. Udział w programie, dzięki wielu wydarzeniom integrującym społeczność stypendystów, to także szansa na dobrą zabawę oraz zawiązanie przyjaźni, które niekiedy trwają wiele lat po zakończeniu stypendialnej przygody – dodaje Kinga Świstak z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Stypendia to także praca przy realizacji projektów. Uczy ona odpowiedzialności za powierzone nam zadania, pracy w grupie, dobrej organizacji czasu oraz samodyscypliny, a także wytrwałości w dążeniu do ustalonych celów. Wiem także, że w razie problemów zawsze możemy liczyć na pomoc i dobrą radę ze strony bardziej doświadczonych osób. Dzięki stypendium poznałam wielu wartościowych ludzi, z którymi zamierzam pozostać w kontakcie na dłużej – wspomina Izabela Kazimierczak, stypendystka.

Terminy składania wniosków o stypendium na rok szkolny i akademicki 2020/2021 są następujące:

  • uczniowie 26 czerwca – 31 lipca;
  • studenci 1 września – 10 października.
    Kandydaci w ramach procedury rekrutacyjnej najpierw wypełniają elektroniczny wniosek dostępny na stronie www.stypendiajp2.pl, a następnie w wersji papierowej wraz
    z wymaganymi załącznikami:
  • wysyłają wniosek pocztą na adres: Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, 00-372 Warszawa;
  • składają wniosek osobiście, z zachowaniem rygorów sanitarnych, do specjalnej skrzynki podawczej w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -16.00).

Szczegółowe informacje dla wszystkich zainteresowanych dostępne są tutaj: www.centrumjp2.pl oraz www.stypendiajp2.pl

Kontakt dla mediów:

Joanna Korzeniewska – Rzecznik prasowy
Tel. 533 318 541; e-mail: jkorzeniewska@centrumjp2.pl

Opublikowano 16.06.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.