Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rozstrzygnięcie konkursu na dramat

 
Zakończenie konkursu dramatycznego 31 marca 2007r. Polskie Radio

W sobotę 31 marca w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego ogłoszono wyniki ogólnopolskiego „Konkursu na dramat inspirowany życiem, myślą i twórczością Jan Pawła II”. W ten sposób dobiegł końca pierwszy projekt Centrum Myśli Jana Pawła II, ogłoszony w dniu inauguracji działalności Centrum. Zgromadzonej w Studio publiczności wyniki konkursu odczytał Wojciech Tomczyk, znany scenarzysta i dramatopisarz. Gościem specjalnym uroczystości był Minister Jarosław Sellin, który w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, honorowego patrona konkursu, wręczył nagrodzonym pamiątkowe dyplomy.
Wiceprezydent Warszawy, Włodzimierz Paszyński, w imieniu Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ogłosił kolejny konkurs organizowany przez Centrum – „Pierwszy ogólnopolski konkurs kompozytorski im. Jana Pawła II” oraz zaprezentował statuetkę nagrody Nova Hereditas, którą za rok otrzyma zwycięzca. W latach kolejnych tą specjalną nagrodą będziemy honorować młodych twórców wszystkich gałęzi sztuki, którzy w swoich utworach artystycznych będą w sposób nowatorski rozwijać dziedzictwo życia i nauczania Jana Pawła II.
Drugą część wieczoru wypełnił koncert „Mocni Mocą Miłości ” .


Wyniki konkursu

Jury w składzie: Dariusz Kosiński, Tomasz Kubikowski, Maria Prussak, Jacek Salij OP, Wojciech Tomczyk, Michał Mizera (sekretarz) po przeczytaniu 27 tekstów wybranych przez komisję selekcyjną z prac nadesłanych w części otwartej konkursu oraz 10 prac zgłoszonych do części zamkniętej postanowiło wydać werdykt łączny i przyznać następujące nagrody:

I. Pierwszą Nagrodę w wysokości 10 tys. zł Mariuszowi Bielińskiemu za dramat „Mrok” (godło Marek)

II. Dwie równorzędne drugie nagrody w wysokości 6,5 tys. zł każda

Pawłowi Grabowskiemu za dramat „Dotknięci” (godło El Loco)
Michałowi Walczakowi za dramat „Człowiek z Bogiem w szafie”

III. Cztery wyróżnienia w wysokości 3 tys. zł każde:

Robertowi Jaroszowi za dramat „bez podłogi” (godło Grunt)
Ewie Lachnit za dramat „Wybierz kamień, którym będziesz rzucał”
Danielowi Odiji za dramat „Podwórko”
Michałowi Olszewskiemu za dramat „Synu”
Jury kierowało się przede wszystkim wartością artystyczną nadesłanych tekstów.


 

Pierwsza nagroda
Mariusz Bieliński
 Druga nagroda
Michał Walczak
 Druga nagroda
Paweł Grabowski

Wyróżnienie
Ewa Lachnit
Wyróżnienie
Michał Olszewski
Wyróżnienie
Daniel Odija
Wyróżnienie
Robert Jarosz

  

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.