Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rozpoczęliśmy warsztaty dla dzieci

Papolandia – „Czeka was droga” to nazwa cyklu spotkań, jakie najstarsi stypendyści Centrum Myśli Jana Pawła II będą prowadzić dla naszej najmłodszej grupy stypendialnej ze szkoły podstawowej. Pierwsze spotkanie już za nami!


Tegoroczne spotkania Papolandii będą się koncentrować na 30. rocznicy I pielgrzymki Jana Pawla II do Polski. Mając w pamięci to ważne wydarzenie, wyruszyliśmy we wspólną podróż śladami Ojca Świętego.

Każdy z młodych obywateli Papolandii otrzymał mapkę, na której będzie zaznaczał poszczególne etapy wspólnej pielgrzymki. Naszą wędrówkę zaczęliśmy od Warszawy, w której Papież – jako następca św. Piotra – rozpoczął swoją pierwszą wizytę w Ojczyźnie.

Zebrani w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II obywatele Papolandii wysłuchali krótkiej prezentacji na temat wizyty Papieża w Warszawie w dniach 2-3 czerwca 1979 roku. Skoncentrowaliśmy się na słowach, które Ojciec Święty wypowiedział wtedy do młodzieży zgromadzonej przed kościołem św. Anny: „Człowieka należy mierzyć miarą serca, sercem” – ten fragment przemówienia papieskiego ma skłonić młodych stypendystów do refleksji.
 

Spotkaniu towarzyszyło wiele radości i niespodziewanych zwrotów akcji. Nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów Papolandii już w listopadzie: razem z Ojcem Świętym udamy się do kolejnego miasta, które Papież odwiedził w 1979 roku…

 

 

Galeria

Opublikowano 23.10.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.