Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„RÓŻNE OBLICZA SOLIDARNOŚCI”: wymiana polsko-ukraińsko-izraelska

22 lipca rozpoczęła się polsko-ukraińsko-izraelska wymiana młodzieżowa „Różnorodne oblicza solidarności”, organizowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II we współpracy z ukraińską organizacją Impuls i izraelską organizacją SparkPro.

Grupa 18 studentów z Polski, Ukrainy i Izraela spotyka się na 10 dni w Warszawie, by dzielić się doświadczeniami swoich krajów w kontekście obywatelskiego współdziałania. Polska „Solidarność” i przemiany w 1989 r., ukraiński EuroMajdan i izraelski ruch kibucowy potraktowane zostaną jako studium przypadków, uczących solidarności. Młodzi ludzie podczas warsztatów i spotkań będą śledzić kontekst społeczno-kulturowy tych wydarzeń i zastanawiać się nad potencjałem leżącym w solidarności.

A czym jest solidarność według uczestników: zobacz film

Zapraszamy na debatę podsumowującą projekt, która odbędzie się we czwartek 30 lipca o godz. 18:00. Wezmą w niej udział uczestnicy wymiany. Debatę poprowadzi stypendysta Centrum Myśli Jana Pawła II Robert Trzciński (absolwent Europeistyki na UW).

 Relacja z debaty podsumowującej projekt:

Zapraszamy też na bloga projektu, prowadzonego przez stypendystkę Centrum Myśli Jana Pawła II Anastasiię Tretiak:
http://variousshadesofsolidarity.blogspot.com/

 

 EU flag-Erasmus+_vect_POS

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej ze środków programu „Uczenie się przez całe życie” – Erasmus.

Opublikowano 22.07.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.