Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„RÓŻNE OBLICZA SOLIDARNOŚCI”: wymiana polsko-ukraińsko-izraelska

22 lipca rozpoczęła się polsko-ukraińsko-izraelska wymiana młodzieżowa „Różnorodne oblicza solidarności”, organizowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II we współpracy z ukraińską organizacją Impuls i izraelską organizacją SparkPro.

Grupa 18 studentów z Polski, Ukrainy i Izraela spotyka się na 10 dni w Warszawie, by dzielić się doświadczeniami swoich krajów w kontekście obywatelskiego współdziałania. Polska „Solidarność” i przemiany w 1989 r., ukraiński EuroMajdan i izraelski ruch kibucowy potraktowane zostaną jako studium przypadków, uczących solidarności. Młodzi ludzie podczas warsztatów i spotkań będą śledzić kontekst społeczno-kulturowy tych wydarzeń i zastanawiać się nad potencjałem leżącym w solidarności.

A czym jest solidarność według uczestników: zobacz film

Zapraszamy na debatę podsumowującą projekt, która odbędzie się we czwartek 30 lipca o godz. 18:00. Wezmą w niej udział uczestnicy wymiany. Debatę poprowadzi stypendysta Centrum Myśli Jana Pawła II Robert Trzciński (absolwent Europeistyki na UW).

 Relacja z debaty podsumowującej projekt:

Zapraszamy też na bloga projektu, prowadzonego przez stypendystkę Centrum Myśli Jana Pawła II Anastasiię Tretiak:
http://variousshadesofsolidarity.blogspot.com/

 

 EU flag-Erasmus+_vect_POS

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej ze środków programu „Uczenie się przez całe życie” – Erasmus.

Opublikowano 22.07.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.