„Rozmowy z diabłem” już dziś

Premierowy Orfeusz i Wielkie kazanie księdza Bernarda – monodramy Grzegorza Gzyla i Jerzego Treli w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego – to dwie części przedstawienia Rozmowy z diabłem, na które zapraszamy 16 marca na godz. 19.00 do Centralnego Basenu Artystycznego. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Jasińskim i prof. Włodzimierzem Lengauerem.


Orfeusz – pierwsza część Rozmów z diabłem Leszka Kołakowskiego – to kolejna premiera tegorocznego Festiwalu Gorzkie Żale. Monodram Grzegorza Gzyla pod kierownictwem Krzysztofa Jasińskiego będzie można oglądać przy akompaniamencie muzyki Marcina Hilarowicza oraz Piotra Grząślewicza – dwóch niezwykle utalentowanych i cenionych muzyków, znanych z wielu projektów muzycznych (m.in. „Que Pasa”, „Funk de Nite”). Propozycja dla koneserów świetnego pisarstwa i inteligentnego humoru.

Druga część spektaklu – Wielkie kazanie księdza Bernarda – to po mistrzowsku prowadzona gra z widzem. W tytułową rolę wcielił się Jerzy Trela, który za wybitną kreację otrzymał Wielką Nagrodę Aktorską w II Ogólnopolskim Konkursie na teatralną inscenizację dawnych dzieł literatury europejskiej.

W spektaklu wykorzystano Psalm 120 Za długo w Meszeku z Nieszporów ludźmierskich Jana Kantego Pawluśkiewicza ze słowami Leszka Aleksandra Moczulskiego, który wykonała Elżbieta Towarnicka.

Po widowisku zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Jasińskim oraz profesorem Włodzimierzem Lengauerem w kawiarni Naparstek (w Centralnym Basenie Artystycznym, zaraz obok sali teatralnej). Spotkanie poprowadzi Michał Mizera, dyrektor programowy Festiwalu Gorzkie Żale.

Informacje o festiwalu znajdują się na stronie internetowej www.gorzkiezale.com.

 

Grzegorz Gzyla jako Orfeusz                                     Jerzy Trela jako ksiądz Bernard

 

Opublikowano 17.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

STUDENCI
Drodzy studenci, poznaliśmy wyniki naboru wniosków stypendialnych! Serdecznie gratulujemy wszystkim tegorocznym stypendystom. Doceniamy Wasze osiągnięcia uczelniane oraz aktywność pozauczelnianą i zachęcamy do dalszej nauki i rozwoju!
Do 6 grudnia przyjmujemy zgłoszenia do projektu PoKolędzie JP2. Z kolei w ramach Tygodnia Praw Człowieka przygotowaliśmy dla Was pokazy filmowe i dedykowane tej tematyce podcasty. Nie zabraknie również wydarzeń dla naszych stypendystów.
Już jest nowy odcinek naszego podcastu „Słuchając drogi”. Przygotowaliśmy go specjalnie na obchody Warszawskiego Tygodnia Praw Czlowieka
POBIERZ
Przyglądamy się zaangażowaniu społecznemu mieszkańców Warszawy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.