„Rozmowy z diabłem” już dziś

Premierowy Orfeusz i Wielkie kazanie księdza Bernarda – monodramy Grzegorza Gzyla i Jerzego Treli w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego – to dwie części przedstawienia Rozmowy z diabłem, na które zapraszamy 16 marca na godz. 19.00 do Centralnego Basenu Artystycznego. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Jasińskim i prof. Włodzimierzem Lengauerem.


Orfeusz – pierwsza część Rozmów z diabłem Leszka Kołakowskiego – to kolejna premiera tegorocznego Festiwalu Gorzkie Żale. Monodram Grzegorza Gzyla pod kierownictwem Krzysztofa Jasińskiego będzie można oglądać przy akompaniamencie muzyki Marcina Hilarowicza oraz Piotra Grząślewicza – dwóch niezwykle utalentowanych i cenionych muzyków, znanych z wielu projektów muzycznych (m.in. „Que Pasa”, „Funk de Nite”). Propozycja dla koneserów świetnego pisarstwa i inteligentnego humoru.

Druga część spektaklu – Wielkie kazanie księdza Bernarda – to po mistrzowsku prowadzona gra z widzem. W tytułową rolę wcielił się Jerzy Trela, który za wybitną kreację otrzymał Wielką Nagrodę Aktorską w II Ogólnopolskim Konkursie na teatralną inscenizację dawnych dzieł literatury europejskiej.

W spektaklu wykorzystano Psalm 120 Za długo w Meszeku z Nieszporów ludźmierskich Jana Kantego Pawluśkiewicza ze słowami Leszka Aleksandra Moczulskiego, który wykonała Elżbieta Towarnicka.

Po widowisku zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Jasińskim oraz profesorem Włodzimierzem Lengauerem w kawiarni Naparstek (w Centralnym Basenie Artystycznym, zaraz obok sali teatralnej). Spotkanie poprowadzi Michał Mizera, dyrektor programowy Festiwalu Gorzkie Żale.

Informacje o festiwalu znajdują się na stronie internetowej www.gorzkiezale.com.

 

Grzegorz Gzyla jako Orfeusz                                     Jerzy Trela jako ksiądz Bernard

 

Dodano: