Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Rozmowy z diabłem” już dziś

Premierowy Orfeusz i Wielkie kazanie księdza Bernarda – monodramy Grzegorza Gzyla i Jerzego Treli w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego – to dwie części przedstawienia Rozmowy z diabłem, na które zapraszamy 16 marca na godz. 19.00 do Centralnego Basenu Artystycznego. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Jasińskim i prof. Włodzimierzem Lengauerem.


Orfeusz – pierwsza część Rozmów z diabłem Leszka Kołakowskiego – to kolejna premiera tegorocznego Festiwalu Gorzkie Żale. Monodram Grzegorza Gzyla pod kierownictwem Krzysztofa Jasińskiego będzie można oglądać przy akompaniamencie muzyki Marcina Hilarowicza oraz Piotra Grząślewicza – dwóch niezwykle utalentowanych i cenionych muzyków, znanych z wielu projektów muzycznych (m.in. „Que Pasa”, „Funk de Nite”). Propozycja dla koneserów świetnego pisarstwa i inteligentnego humoru.

Druga część spektaklu – Wielkie kazanie księdza Bernarda – to po mistrzowsku prowadzona gra z widzem. W tytułową rolę wcielił się Jerzy Trela, który za wybitną kreację otrzymał Wielką Nagrodę Aktorską w II Ogólnopolskim Konkursie na teatralną inscenizację dawnych dzieł literatury europejskiej.

W spektaklu wykorzystano Psalm 120 Za długo w Meszeku z Nieszporów ludźmierskich Jana Kantego Pawluśkiewicza ze słowami Leszka Aleksandra Moczulskiego, który wykonała Elżbieta Towarnicka.

Po widowisku zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Jasińskim oraz profesorem Włodzimierzem Lengauerem w kawiarni Naparstek (w Centralnym Basenie Artystycznym, zaraz obok sali teatralnej). Spotkanie poprowadzi Michał Mizera, dyrektor programowy Festiwalu Gorzkie Żale.

Informacje o festiwalu znajdują się na stronie internetowej www.gorzkiezale.com.

 

Grzegorz Gzyla jako Orfeusz                                     Jerzy Trela jako ksiądz Bernard

 

Opublikowano 17.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.