Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rozmowy w Castel Gandolfo

 

Po raz pierwszy na polskim rynku ukazało się zbiorowe wydanie tekstów wygłaszanych w letniej rezydencji papieża w Castel Gandolfo podczas sesji organizowanych przez Jana Pawła II.

 
     
 
Rozmowy w Castel Gandolfo to zapis spotkań, na których w papieskiej rezydencji gromadzili się specjaliści z różnych dyscyplin: chemicy, matematycy, biolodzy, historycy, lekarze i filozofowie. Sesja trwała kilka dni. Każdego dnia wygłaszano zazwyczaj trzy referaty w obecności Ojca Świętego. Po każdym z nich odbywała się wyczerpująca dyskusja. Grono dyskutantów było kameralne: nie więcej niż 20 osób, łącznie z Papieżem. Przeważały tematy z fizyki. Teksty wygłaszane podczas seminariów wydawano dotąd w osobnych tomach. Teraz zebrano je w ekskluzywnej edycji przygotowanej przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II.
 

Opublikowano 03.05.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.