Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rozmowy w Castel Gandolfo

 

Po raz pierwszy na polskim rynku ukazało się zbiorowe wydanie tekstów wygłaszanych w letniej rezydencji papieża w Castel Gandolfo podczas sesji organizowanych przez Jana Pawła II.

 
     
 
Rozmowy w Castel Gandolfo to zapis spotkań, na których w papieskiej rezydencji gromadzili się specjaliści z różnych dyscyplin: chemicy, matematycy, biolodzy, historycy, lekarze i filozofowie. Sesja trwała kilka dni. Każdego dnia wygłaszano zazwyczaj trzy referaty w obecności Ojca Świętego. Po każdym z nich odbywała się wyczerpująca dyskusja. Grono dyskutantów było kameralne: nie więcej niż 20 osób, łącznie z Papieżem. Przeważały tematy z fizyki. Teksty wygłaszane podczas seminariów wydawano dotąd w osobnych tomach. Teraz zebrano je w ekskluzywnej edycji przygotowanej przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II.
 

Opublikowano 03.05.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.