Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rozmowy o współczesnej duchowości

Projekt „Zrozumieć ducha Asyżu” rozpoczynamy od spotkania z przedstawicielami buddyjskiej tradycji, która cieszy się w dzisiejszym świecie bardzo dużą popularnością. Razem z naszymi gośćmi chcemy zastanowić się nad tym, jakie są korzenie tego fenomenu, co mówi to nam o duchowości współczesnego człowieka?  Chcemy także zastanowić się nad tym co łączy i co dzieli duchowość zen z chrześcijaństwem. 

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane ostatnio wydane książki „Rozmowy o codzienności” (wydanej przez Instytut Euphonia) z rozmowami dwóch mistrzów zen: Willigisa Jägera i Alexandra Poraj-Żakieja oraz „Modlitwa kontemplacyjna”  (autor Wiligis Jäger) i „Tajemnica po tamtej stronie dróg” (współautor Anselm Grün) przygotowane przez Wydawnictwo Charaktery

Paneliści:

  • Willigis Jäger OSB – niemiecki benedyktyn i mistrz zen (roshi)
  • ks. dr Jacek Prusak SJ – jezuita, psycholog i psychoterapeuta
  • roshi Mikołaj Uji Markiewicz – nauczyciel medytacji, uczeń roshiego Kwonga
  • roshi dr Alexander Poraj-Żakiej – teolog, mistrz zen

Miejsce i czas:

Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, Warszawa
14 grudnia 2015 (poniedziałek), godz. 18.00

Opublikowano 01.12.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.