Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rozmowy o współczesnej duchowości

Projekt „Zrozumieć ducha Asyżu” rozpoczynamy od spotkania z przedstawicielami buddyjskiej tradycji, która cieszy się w dzisiejszym świecie bardzo dużą popularnością. Razem z naszymi gośćmi chcemy zastanowić się nad tym, jakie są korzenie tego fenomenu, co mówi to nam o duchowości współczesnego człowieka?  Chcemy także zastanowić się nad tym co łączy i co dzieli duchowość zen z chrześcijaństwem. 

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane ostatnio wydane książki „Rozmowy o codzienności” (wydanej przez Instytut Euphonia) z rozmowami dwóch mistrzów zen: Willigisa Jägera i Alexandra Poraj-Żakieja oraz „Modlitwa kontemplacyjna”  (autor Wiligis Jäger) i „Tajemnica po tamtej stronie dróg” (współautor Anselm Grün) przygotowane przez Wydawnictwo Charaktery

Paneliści:

  • Willigis Jäger OSB – niemiecki benedyktyn i mistrz zen (roshi)
  • ks. dr Jacek Prusak SJ – jezuita, psycholog i psychoterapeuta
  • roshi Mikołaj Uji Markiewicz – nauczyciel medytacji, uczeń roshiego Kwonga
  • roshi dr Alexander Poraj-Żakiej – teolog, mistrz zen

Miejsce i czas:

Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, Warszawa
14 grudnia 2015 (poniedziałek), godz. 18.00

Opublikowano 01.12.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.