Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rodzina się liczy!

W imieniu Stowarzyszenia Absolwentów DZIEŁO zapraszamy na sympozjum naukowe „Rodzina się liczy”, które odbędzie się 16 maja w Warszawie. Zapraszamy!

PROGRAM SYMPOZJUM NAUKOWEGO RODZINA SIĘ LICZY

Aula Dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

16 maja 2013 r.

10.00 Otwarcie konferencji – Katarzyna Puchacz, Prezes „Stowarzyszenia Absolwentów Dzieło”.

10.05 „Rodzinom trzeba zazdrościć” – wprowadzenie w tematykę spotkania – dr n. med. Konstanty Radziwiłł, b. prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, wiceprezes Związku Dużych Rodzin “Trzy Plus”.

10.15 „Zakładać czy odkładać?” – wystąpienia przedstawicieli „Stowarzyszenia Absolwentów Dzieło” mgr Estera Michalak – absolwentka położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Beata Tkaczyk – absolwentka Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, na temat postaw i oczekiwań młodych ludzi w zakresie zakładania rodziny i wychowywania dzieci.

10.35 Niewykorzystany potencjał polskich rodzin – ogólnopolskie badanie jakościowe – Anna Klaja, kierownik ogólnopolskiego projektu badawczego, absolwentka Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

10.45 „Czy rodzina się opłaca? O kapitale społecznym w gospodarce” – dr Stanisław Kluza, ekonomista, b. Minister Finansów.

11.00 „Kapitał trzeba wychować” – Joanna Krupska, psycholog, Prezes Związku Dużych Rodzin “Trzy Plus”.

11.15 Pytania z sali/dyskusja.

11.30 „Polityka rodzinna – jak to się robi na Węgrzech” – Miklós Soltész, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zasobów Ludzkich Węgier.

11.50 „Rodzina skarbem państwa” – Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Opublikowano 13.05.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.