Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rodzina się liczy!

W imieniu Stowarzyszenia Absolwentów DZIEŁO zapraszamy na sympozjum naukowe „Rodzina się liczy”, które odbędzie się 16 maja w Warszawie. Zapraszamy!

PROGRAM SYMPOZJUM NAUKOWEGO RODZINA SIĘ LICZY

Aula Dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

16 maja 2013 r.

10.00 Otwarcie konferencji – Katarzyna Puchacz, Prezes „Stowarzyszenia Absolwentów Dzieło”.

10.05 „Rodzinom trzeba zazdrościć” – wprowadzenie w tematykę spotkania – dr n. med. Konstanty Radziwiłł, b. prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, wiceprezes Związku Dużych Rodzin “Trzy Plus”.

10.15 „Zakładać czy odkładać?” – wystąpienia przedstawicieli „Stowarzyszenia Absolwentów Dzieło” mgr Estera Michalak – absolwentka położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Beata Tkaczyk – absolwentka Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, na temat postaw i oczekiwań młodych ludzi w zakresie zakładania rodziny i wychowywania dzieci.

10.35 Niewykorzystany potencjał polskich rodzin – ogólnopolskie badanie jakościowe – Anna Klaja, kierownik ogólnopolskiego projektu badawczego, absolwentka Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

10.45 „Czy rodzina się opłaca? O kapitale społecznym w gospodarce” – dr Stanisław Kluza, ekonomista, b. Minister Finansów.

11.00 „Kapitał trzeba wychować” – Joanna Krupska, psycholog, Prezes Związku Dużych Rodzin “Trzy Plus”.

11.15 Pytania z sali/dyskusja.

11.30 „Polityka rodzinna – jak to się robi na Węgrzech” – Miklós Soltész, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zasobów Ludzkich Węgier.

11.50 „Rodzina skarbem państwa” – Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Opublikowano 13.05.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online