Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rodzina się liczy!

W imieniu Stowarzyszenia Absolwentów DZIEŁO zapraszamy na sympozjum naukowe „Rodzina się liczy”, które odbędzie się 16 maja w Warszawie. Zapraszamy!

PROGRAM SYMPOZJUM NAUKOWEGO RODZINA SIĘ LICZY

Aula Dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

16 maja 2013 r.

10.00 Otwarcie konferencji – Katarzyna Puchacz, Prezes „Stowarzyszenia Absolwentów Dzieło”.

10.05 „Rodzinom trzeba zazdrościć” – wprowadzenie w tematykę spotkania – dr n. med. Konstanty Radziwiłł, b. prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, wiceprezes Związku Dużych Rodzin “Trzy Plus”.

10.15 „Zakładać czy odkładać?” – wystąpienia przedstawicieli „Stowarzyszenia Absolwentów Dzieło” mgr Estera Michalak – absolwentka położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Beata Tkaczyk – absolwentka Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, na temat postaw i oczekiwań młodych ludzi w zakresie zakładania rodziny i wychowywania dzieci.

10.35 Niewykorzystany potencjał polskich rodzin – ogólnopolskie badanie jakościowe – Anna Klaja, kierownik ogólnopolskiego projektu badawczego, absolwentka Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

10.45 „Czy rodzina się opłaca? O kapitale społecznym w gospodarce” – dr Stanisław Kluza, ekonomista, b. Minister Finansów.

11.00 „Kapitał trzeba wychować” – Joanna Krupska, psycholog, Prezes Związku Dużych Rodzin “Trzy Plus”.

11.15 Pytania z sali/dyskusja.

11.30 „Polityka rodzinna – jak to się robi na Węgrzech” – Miklós Soltész, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zasobów Ludzkich Węgier.

11.50 „Rodzina skarbem państwa” – Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Opublikowano 13.05.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.