Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rocznica rzezi wołyńskiej

Co znaczy przebaczenie? – to tytuł debaty, na którą zapraszamy wraz z Pallotyńską Fundacją Misyjną Salvatti.pl.

W dyskusji udział wezmą:

Ks. Stefan Batruch – prezes Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza, administrator Parafii Greckokatolickiej w Lublinie, członek sekretariatu Kapituły Nagrody Pojednania Polsko-Ukraińskiego.
 
Zbigniew Gluza – prezes Ośrodka KARTA i redaktor naczelny kwartalnika „Karta”, współinicjator dialogu polsko-ukraińskiego, programów dokumentujących imiennie represje II wojny, Domu Spotkań z Historią w Warszawie
 
Termin: 26 czerwca 2013 r. (środa), godz. 18:00
Miejsce: 1Piętro, Warszawa, ul. Foksal 11, lok. 30
 
Rzeź wołyńska to zbrodnia jaka została dokonana przez nacjonalistów ukraińskich wobec mniejszości polskiej mieszkającej na Wołyniu. Wydarzenia rozegrały się latem 1943 roku. Historycy szacują, że zginęło wtedy ok. 50–60 tys. Polaków.

Opublikowano 24.06.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.