Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rocznica konsekracji sanktuarium w Łagiewnikach

Zbliża się szósta rocznica konsekracji Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Kult Miłosierdzia Bożego rozprzestrzenia się na cały świat, a sanktuarium staje się jednym z najchętniej odwiedzanych przez pielgrzymów z całego świata.


 

Przeczytaj test homilii z 17 sierpnia 2002 r., dnia konsekracji sanktuarium w Łagiewnikach: homilia. Warto również zapoznać się z papieską encykliką o Bożym Miłosierdziu: „Dives in Misericordia”.

 

 

 

Ogromny szacunek dla s. Faustyny i głoszenie kultu Miłosierdzia Bożego – to cechy charakterystyczne pontyfikatu Jana Pawła II. Poniżej prezentujemy dwie wypowiedzi świadków:

 • ks. Lucjan Balter – przedstawia rys historyczny dotyczący postępowania zatwierdzającego kult, a także opisuje reakcję ks. kard. Wojtyły na cofnięcie wcześniejszego zakazu kultu.

   

  [flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/balter.flv’ splash=’/wp-content/uploads/2013/01/zaslepka_jp2.jpg’ ]

   

   

 • ks. Eugeniusz Weron – opowiada anegdotę o pierwszym „cudzie” s. Faustyny i konsekracji kościoła.

   

  [flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/weron1.flv’ splash=’/wp-content/uploads/2013/01/zaslepka_jp2.jpg’ ]

   

 

 

 

W dniu 2 czerwca 2008 r. Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizowało imprezę na Placu Teatralnym – Miasto Miłosierdzia. W związku z tym wydarzeniem, w Mediatece powstał film złożony z wypowiedzi świadków pontyfikatu, prezentujący Jana Pawła II jako człowieka dobroczynnego – „Droga Miłosierdzia”. Zachęcamy do obejrzenia tego materiału.

 

 

 

Opublikowano 13.08.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.