Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rocznica konsekracji sanktuarium w Łagiewnikach

Zbliża się szósta rocznica konsekracji Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Kult Miłosierdzia Bożego rozprzestrzenia się na cały świat, a sanktuarium staje się jednym z najchętniej odwiedzanych przez pielgrzymów z całego świata.


 

Przeczytaj test homilii z 17 sierpnia 2002 r., dnia konsekracji sanktuarium w Łagiewnikach: homilia. Warto również zapoznać się z papieską encykliką o Bożym Miłosierdziu: „Dives in Misericordia”.

 

 

 

Ogromny szacunek dla s. Faustyny i głoszenie kultu Miłosierdzia Bożego – to cechy charakterystyczne pontyfikatu Jana Pawła II. Poniżej prezentujemy dwie wypowiedzi świadków:

 • ks. Lucjan Balter – przedstawia rys historyczny dotyczący postępowania zatwierdzającego kult, a także opisuje reakcję ks. kard. Wojtyły na cofnięcie wcześniejszego zakazu kultu.

   

  [flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/balter.flv’ splash=’/wp-content/uploads/2013/01/zaslepka_jp2.jpg’ ]

   

   

 • ks. Eugeniusz Weron – opowiada anegdotę o pierwszym „cudzie” s. Faustyny i konsekracji kościoła.

   

  [flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/weron1.flv’ splash=’/wp-content/uploads/2013/01/zaslepka_jp2.jpg’ ]

   

 

 

 

W dniu 2 czerwca 2008 r. Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizowało imprezę na Placu Teatralnym – Miasto Miłosierdzia. W związku z tym wydarzeniem, w Mediatece powstał film złożony z wypowiedzi świadków pontyfikatu, prezentujący Jana Pawła II jako człowieka dobroczynnego – „Droga Miłosierdzia”. Zachęcamy do obejrzenia tego materiału.

 

 

 

Opublikowano 13.08.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.