Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Rewolucja Ducha”

 

Vittorio Possenti, „Rewolucja Ducha”. Doktryna społeczna Kościoła widziana oczyma kard. Karola Wojtyły, Centrum Myśli Jana Pawła II i Fronda, Warszwa 2007.

Na 2. rocznicę śmierci Ojca Świętego Centrum Myśli Jana Pawła II we współpracy z Wydawnictwem Fronda przygotowało wyjątkową publikację.


 

W błyskotliwym wywiadzie wybitny filozof i publicysta włoski Vittorio Possenti zaprasza kard. Karola Wojtyłę do zajęcia stanowiska wobec konkretnych kwestii społecznych, takich jak: praca, zatrudnienie, ekonomia, totalitaryzm i demokracja.

Z kolejnych odpowiedzi wyłania się głębokie przekonanie przyszłego papieża, że o aktualności i skuteczności nauki społecznej Kościoła rozstrzygać będzie przede wszystkim zainteresowanie osobą ludzka i jej rozwojem „PRYMAT OSOBY”.

Wszelkie normy i cały wysiłek profetyczny tej nauki służyć muszą budowaniu społeczeństwa jako WSPÓLNOTY OSÓB. Bowiem tylko umacnianie wartości osobowej człowieka stanowić może efektywną ZAPORĘ PRZECIWKO FAŁSZYWYM MODELOM SPOŁECZNEGO WSPÓŁŻYCIA: przeciw kolektywizmowi i indywidualizmowi, przeciw społecznemu wyzyskowi i niesprawiedliwości.

W 2. rocznicę śmierci Jana Pawła II te wciąż niezwykle aktualne i śmiałe przemyślenia polecamy po raz pierwszy uwadze i refleksji polskich czytelników.

(z noty redakcyjnej Wydawców)
 

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.