Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Na Podkarpaciu powstaje Regionalne Centrum Pamięci Kardynała Karola Wojtyły

Wieś Pastwiska w Beskidzie Niskim to miejsce wędrówek i biwakowania ks. Karola Wojtyły. Dzisiaj przy współpracy prof. Romana Kuźniara, Państwa Wandy i Andrzeja Półtawskich, mieszkańców powiatu Sanockiego oraz Centrum Myśli Jana Pawła II powstaje Regionalne Centrum Pamięci Kardynała Karola Wojtyły. Ośrodek będzie prowadził działalność edukacyjną, promującą nauczania papieża Polaka.

Centrum Myśli Jana Pawła II współpracuje z ośrodkiem przy opracowaniu merytorycznej treści wystawy. Znajdą się w niej trzy główne przekazy: duszpasterska działalność Karola Wojtyły, jego wymiar duchowo-intelektualny oraz wątki przyrodnicze, wskazujące na integralność osoby Jana Pawła II dla którego kontakt z naturą był środkiem do rozwoju duchowego.

Otwarcie Centrum Pamięci będzie miało miejsce 17 października tego roku.

Opublikowano 27.08.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.