Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Na Podkarpaciu powstaje Regionalne Centrum Pamięci Kardynała Karola Wojtyły

Wieś Pastwiska w Beskidzie Niskim to miejsce wędrówek i biwakowania ks. Karola Wojtyły. Dzisiaj przy współpracy prof. Romana Kuźniara, Państwa Wandy i Andrzeja Półtawskich, mieszkańców powiatu Sanockiego oraz Centrum Myśli Jana Pawła II powstaje Regionalne Centrum Pamięci Kardynała Karola Wojtyły. Ośrodek będzie prowadził działalność edukacyjną, promującą nauczania papieża Polaka.

Centrum Myśli Jana Pawła II współpracuje z ośrodkiem przy opracowaniu merytorycznej treści wystawy. Znajdą się w niej trzy główne przekazy: duszpasterska działalność Karola Wojtyły, jego wymiar duchowo-intelektualny oraz wątki przyrodnicze, wskazujące na integralność osoby Jana Pawła II dla którego kontakt z naturą był środkiem do rozwoju duchowego.

Otwarcie Centrum Pamięci będzie miało miejsce 17 października tego roku.

Opublikowano 27.08.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.