Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Red. Ewa K. Czaczkowska – styczeń 2008

Red. Ewa K. Czaczkowska

Od kilkunastu lat dziennikarka „Rzeczpospolitej”; pierwsza laureatka nagrody dziennikarskiej im. bpa Jana Chrapka „Ślad”.

Specjalizuje się w tematyce religijnej. Jest autorką książki Kościół XX wieku, zbioru dwunastu wywiadów z duchownymi i świeckimi tworzącymi rzeczywistość Kościoła w Polsce.

Dziennikarka za rozmowy m.in. z prof. Jerzym Kłoczowskim, Edmundem Wnukiem-Lipińskim, o. Jackiem Salijem, abp. Alfonsem Nossolem, o. Maciejem Ziębą i abp. Józefem Życińskim, otrzymała w 2000 r. nagrodę „Feniks” (w kategorii publicystyki), przyznawaną przez Wydawców Książki Katolickiej.

Ewa Czaczkowska jest także współautorką książki Ksiądz Jerzy Popiełuszko. W 2001 otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w konkursie poświęconemu problematyce osób niepełnosprawnych p.t. „Oczy otwarte”.

[nggallery id=123]

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.