Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Red. Ewa K. Czaczkowska – styczeń 2008

Red. Ewa K. Czaczkowska

Od kilkunastu lat dziennikarka „Rzeczpospolitej”; pierwsza laureatka nagrody dziennikarskiej im. bpa Jana Chrapka „Ślad”.

Specjalizuje się w tematyce religijnej. Jest autorką książki Kościół XX wieku, zbioru dwunastu wywiadów z duchownymi i świeckimi tworzącymi rzeczywistość Kościoła w Polsce.

Dziennikarka za rozmowy m.in. z prof. Jerzym Kłoczowskim, Edmundem Wnukiem-Lipińskim, o. Jackiem Salijem, abp. Alfonsem Nossolem, o. Maciejem Ziębą i abp. Józefem Życińskim, otrzymała w 2000 r. nagrodę „Feniks” (w kategorii publicystyki), przyznawaną przez Wydawców Książki Katolickiej.

Ewa Czaczkowska jest także współautorką książki Ksiądz Jerzy Popiełuszko. W 2001 otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w konkursie poświęconemu problematyce osób niepełnosprawnych p.t. „Oczy otwarte”.

[nggallery id=123]

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.