Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Reakcja Jana Pawła II na stan wojenny

Reakcja Jana Pawła II na wprowadzenie 13 grudnia w 1981 roku stanu wojennego w Polsce była natychmiastowa i świadczyła o wielkim zaangażowaniu w sprawy rodaków.


 

Już spotkanie na Anioł Pański – kilka godzin po rozpoczęciu akcji masowych aresztowań, rewizji, blokad komunikacyjnych i militaryzacji życia społecznego – dało Papieżowi możliwość publicznego odniesienia się do dramatycznych decyzji polskich władz.

Przeczytaj pełny tekst artykułu, który został opublikowany w ramach współpracy z tygodnikiem „Idziemy”.

Opublikowano 16.12.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.