Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Reakcja Jana Pawła II na stan wojenny

Reakcja Jana Pawła II na wprowadzenie 13 grudnia w 1981 roku stanu wojennego w Polsce była natychmiastowa i świadczyła o wielkim zaangażowaniu w sprawy rodaków.


 

Już spotkanie na Anioł Pański – kilka godzin po rozpoczęciu akcji masowych aresztowań, rewizji, blokad komunikacyjnych i militaryzacji życia społecznego – dało Papieżowi możliwość publicznego odniesienia się do dramatycznych decyzji polskich władz.

Przeczytaj pełny tekst artykułu, który został opublikowany w ramach współpracy z tygodnikiem „Idziemy”.

Opublikowano 16.12.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.