Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Raport

Raport, jest próbą syntetycznego przedstawienia działalności różnych instytucji papieskich na terenie Polski. Poszczególne instytucje zostały zaprezentowane w formie reportaży bądź wywiadów, bogato ilustrowanych zdjęciami oraz grafi kami. Wybrana „piętnastka” oczywiście nie
wyczerpuje kategorii – ośrodków zajmujących się spuścizną Papieża jest nieporównywalnie więcej – ale z braku miejsca musieliśmy dokonać pewnej selekcji.

Co nami kierowało? Przede wszystkim potrzeba różnorodności – w folderze obok dużych instytucji znalazły się te mniejsze, ale równie prężnie działające, z pomysłem na siebie. Nie ograniczyliśmy się jedynie do dużych ośrodków miejskich, takich jak Kraków, czy Warszawa, ale chcieliśmy pokazać, że w wielu innych miejscach powstają organizacje, fundacje oraz grupy połączone refleksją nad dziełem Jana Pawła II.

Forma folderu wymusza pewną skrótowość, dlatego informacje o instytucjach zostały ujęte w następujące ramy: okoliczności powstania, założyciele, profil działalności, najciekawsze inicjatywy.

Raport inicjatyw papieskich 

Opublikowano 18.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.