Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Raport

Raport, jest próbą syntetycznego przedstawienia działalności różnych instytucji papieskich na terenie Polski. Poszczególne instytucje zostały zaprezentowane w formie reportaży bądź wywiadów, bogato ilustrowanych zdjęciami oraz grafi kami. Wybrana „piętnastka” oczywiście nie
wyczerpuje kategorii – ośrodków zajmujących się spuścizną Papieża jest nieporównywalnie więcej – ale z braku miejsca musieliśmy dokonać pewnej selekcji.

Co nami kierowało? Przede wszystkim potrzeba różnorodności – w folderze obok dużych instytucji znalazły się te mniejsze, ale równie prężnie działające, z pomysłem na siebie. Nie ograniczyliśmy się jedynie do dużych ośrodków miejskich, takich jak Kraków, czy Warszawa, ale chcieliśmy pokazać, że w wielu innych miejscach powstają organizacje, fundacje oraz grupy połączone refleksją nad dziełem Jana Pawła II.

Forma folderu wymusza pewną skrótowość, dlatego informacje o instytucjach zostały ujęte w następujące ramy: okoliczności powstania, założyciele, profil działalności, najciekawsze inicjatywy.

Raport inicjatyw papieskich 

Opublikowano 18.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.