Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Publikacje

Jan Paweł II o doniosłej roli samorządu w kształtowaniu dojrzałego społeczeństwa
Utwory poetyckie napisane w latach 1946 – 2003, w tym te najsłynniejsze: „Tryptyk rzymski”, „Brat naszego Boga” czy „Pieśń o blasku wody”

KUP

Publikacja jest pokłosiem warszawskich spotkań ludzi nauki, religii, kultury, mediów i polityki
Jakie sugestie Wojtyły znalazły się w dokumentach soborowych? Jaki wpływ miał jego aktywny udział w Soborze na decyzję konklawe w październiku 1979 roku?

KUP

Celem projektu było doprowadzenie do spotkania artystów sztuk wizualnych z wartościami Jana Pawła II
Podsumowanie wydarzeń związanych z 40. rocznicą I pielgrzymki Jana Pawła II
Niepublikowane dotąd przemówienie Jana Pawła II do Rady Głównej Episkopatu Polski w czasie I pielgrzymki do Ojczyzny, 5 czerwca 1979 r.
Zbiór artykułów międzynarodowego grona naukowców na temat przestrzeni chrześcijańskiej demokracji, nowego humanizmu, socjologii i polityki
Niezwykła postać ks. Jana Ziei otwiera pierwszą edycję cyklu „Twarze dialogu” o ludziach, którzy przyczynili się do urzeczywistnienia dialogu
Próba podsumowania wpływu pontyfikatu Jana Pawła II na losy świata
Jakie sugestie Karola Wojtyły znalazły się w dokumentach soborowych? Jaki wpływ miał jego aktywny udział w Soborze na decyzję konklawe w październiku 1979 roku?
Refleksja nad znaczeniem pontyfikatu Jana Pawła II z perspektywy laickiej i niepolskiej
Łączy w nowoczesnej formie poezję, recytowaną przez wybitną krakowską aktorkę, z przekazem wizualnym atrakcyjnym dla współczesnego odbiorcy
Publikacja ukazała się w serii poświęconej teologii ciała

KUP

Książka dla dzieci. Encykliki opowiedziane językiem dla najmłodszych

KUP

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.