Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Publikacja pokonferencyjna „Czy pontyfikat Jana Pawła II zmienił świat?”

W roku 2018, roku jubileuszu 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża, w ramach wydarzeń rocznicowych skupiliśmy się na pytaniu o wpływ Jana Pawła II na społeczeństwa i zmiany polityczne o wymiarze globalnym.

Szukaliśmy odpowiedzi na pytania o to, w jaki sposób tożsamość Karola Wojtyły, kształtowanego przez polskich poetów, intelektualistów, twórców życia społecznego, wpłynęła na charakter jego pontyfikatu. I w jaki sposób ten pontyfikat oddziaływał na państwa, obywateli i procesy zmian, bo wydaje się, że konsekwencje decyzji, spotkań z całymi społeczeństwami podczas pielgrzymek, rozmów z liderami państw świata nie były wyłącznie religijne lub polityczne. Tym samym podjęliśmy próbę weryfikacji dziedzictwa Jana Pawła II. Efektem naszych poszukiwań jest książka 40-lecie wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czy pontyfikat Jana Pawła II zmienił świat?

Książka została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018.

POBIERZ PUBLIKACJĘ

Publikacja jest dostępną na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autora. Zezwala się na wykorzystanie publikacji zgodnie z licencją – pod warunkiem zachowania niniejszej informacji licencyjnej oraz wskazania autora jako właściciela praw do tekstu. Treść licencji jest dostępna na stronie.

 

Opublikowano 10.12.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.