Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Moje imię Człowiek. Ksiądz Jan Zieja

Moje imię Człowiek. Ksiądz Jan Zieja, okładka książki, wizerunk księdza

Niezwykła postać ks. Jana Ziei otwiera pierwszą edycję cyklu „Twarze dialogu” o ludziach, którzy przyczynili się do urzeczywistnienia dialogu i afirmacji godności człowieka. Taką osobą był bohater publikacji Moje imię Człowiek. Ksiądz Jan Zieja.

Książka prezentuje nietuzinkowego kapłana poprzez wspomnienia osób, które go znały, słowa, które zostały wypowiedziane podczas trzech debat w Domu Spotkań z Historią, w Muzeum Polin i przed kościołem Wizytek, oraz teksty przybliżające „proroka XX wieku”, jak określano go nie tylko z powodu wyglądu, ale także misji, której był wierny przez całe swoje życie – bycia świadkiem Ewangelii. Bogata ikonografia oraz dokumenty takie jak korespondencja z Prymasem Stefanem Wyszyńskim, matką Urszulą Ledóchowską, matką Elżbietą Czacką, listy do kard. Karola Wojtyły, kazania oraz zapis wydarzeń związanych z jubileuszem 25-lecia śmierci i 120. rocznicy urodzin ks. Jana Ziei stanowią dodatkowy atut tej publikacji.

Moje imię Człowiek. Ksiądz Jan Zieja, Centrum Myśli Jana Pawła II, Instytut Papieża Jana Pawła II, Warszawa 2017. 

Z Wprowadzenia

Ta książka pokazuje jednego z tych ludzi, którzy czerpiąc mądrość z Ewangelii i odwagę z wiary, przecierają drogę Kościoła ku przyszłości. Ksiądz Jan Zieja mówił rzeczy, które wówczas gdy je mówił, były w Kościele nie do pomyślenia, a i dziś często też spotykają się ze sprzeciwem, nawet jeśli wypowiadane są przez papieża.

Ks. Adam Boniecki


Objętość publikacji 374 stron, okładka twarda, ISBN: 978-83-65198-30-3

Opublikowano 22.01.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.