Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

40-lecie wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czy pontyfikat Jana Pawła II zmienił świat?

40-lecie wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czy pontyfikat Jana Pawła II zmienił świat?

Przypadająca w 2018 roku 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża stała się okazją do spojrzenia na zmiany, jakie dokonały się w otaczającej nas globalnej rzeczywistości, z perspektywy słów wypowiedzianych przez Jana Pawła II w swoim pierwszym przemówieniu do ludzi zgromadzonych na pl. Świętego Piotra.

W 1978 roku papieskie „Nie lękajcie się…” zostało usłyszane na całym świecie i stało się iskrą zmian w wielu wymiarach ludzkiego życia. Celem powstania tej publikacji jest próba spojrzenia na pontyfikat Jana Pawła II z perspektywy podsumowującej dziedzictwo papieża Wojtyły.

40-lecie wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czy pontyfikat Jana Pawła II zmienił świat? , red. nauk. Paweł Skibiński, Centrum Myśli Jana Pawła II, Warszawa 2018.

Recenzent: dr hab. Tadeusz Paweł Rutkowski

Objętość publikacji 240 stron, okładka miękka

ISBN: 978-83-7982-322-2

Publikacja jest dostępna na licencji Creative Commons „Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska”. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autora. Zezwala się na wykorzystanie publikacji zgodnie z licencją – pod warunkiem zachowania niniejszej informacji licencyjnej oraz wskazania autora jako właściciela praw do tekstu.

Pobierz

Opublikowano 22.01.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.