Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

40-lecie wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czy pontyfikat Jana Pawła II zmienił świat?

40-lecie wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czy pontyfikat Jana Pawła II zmienił świat?

Przypadająca w 2018 roku 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża stała się okazją do spojrzenia na zmiany, jakie dokonały się w otaczającej nas globalnej rzeczywistości, z perspektywy słów wypowiedzianych przez Jana Pawła II w swoim pierwszym przemówieniu do ludzi zgromadzonych na pl. Świętego Piotra.

W 1978 roku papieskie „Nie lękajcie się…” zostało usłyszane na całym świecie i stało się iskrą zmian w wielu wymiarach ludzkiego życia. Celem powstania tej publikacji jest próba spojrzenia na pontyfikat Jana Pawła II z perspektywy podsumowującej dziedzictwo papieża Wojtyły.

40-lecie wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czy pontyfikat Jana Pawła II zmienił świat? , red. nauk. Paweł Skibiński, Centrum Myśli Jana Pawła II, Warszawa 2018.

Recenzent: dr hab. Tadeusz Paweł Rutkowski

Objętość publikacji 240 stron, okładka miękka

ISBN: 978-83-7982-322-2

Publikacja jest dostępna na licencji Creative Commons „Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska”. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autora. Zezwala się na wykorzystanie publikacji zgodnie z licencją – pod warunkiem zachowania niniejszej informacji licencyjnej oraz wskazania autora jako właściciela praw do tekstu.

Pobierz

Opublikowano 22.01.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.