Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Przybieżeli do Betlejem!

Przybieżeli do Betlejem, a raczej do NZOZ „Caritas” na Krakowskim Przedmieściu. Kto? Dzieci z Domu Dziecka nr 1 im. Maryny Falskiej, które cały miesiąc pod opieką wolontariuszy Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowywały kartki bożonarodzeniowe dla podopiecznych hospicjum. We wtorek 21 grudnia zaniosły je osobiście pacjentom jednego z oddziałów zakładu. Niestety do chorych nie udało się przyprowadzić wszystkich dzieci, ale Adam i Paweł znakomicie reprezentowali mieszkańców „Naszego Domu” i z uśmiechem na ustach składali samodzielnie ułożone życzenia „radości, wielkiego, wielkiego szczęścia i żeby pan/pani leżał/leżała w łóżku tylko tydzień, a potem już wrócił/wróciła do domu”. Chłopcy zadbali o to, by choć przez chwilę porozmawiać indywidualnie z każdym z pacjentów, oprócz tego zaproponowali wspólne śpiewanie kolęd, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Podsumowując: radości, śmiechom i wzruszeniom nie było końca!
foto

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.