Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Przybieżeli do Betlejem!

Przybieżeli do Betlejem, a raczej do NZOZ „Caritas” na Krakowskim Przedmieściu. Kto? Dzieci z Domu Dziecka nr 1 im. Maryny Falskiej, które cały miesiąc pod opieką wolontariuszy Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowywały kartki bożonarodzeniowe dla podopiecznych hospicjum. We wtorek 21 grudnia zaniosły je osobiście pacjentom jednego z oddziałów zakładu. Niestety do chorych nie udało się przyprowadzić wszystkich dzieci, ale Adam i Paweł znakomicie reprezentowali mieszkańców „Naszego Domu” i z uśmiechem na ustach składali samodzielnie ułożone życzenia „radości, wielkiego, wielkiego szczęścia i żeby pan/pani leżał/leżała w łóżku tylko tydzień, a potem już wrócił/wróciła do domu”. Chłopcy zadbali o to, by choć przez chwilę porozmawiać indywidualnie z każdym z pacjentów, oprócz tego zaproponowali wspólne śpiewanie kolęd, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Podsumowując: radości, śmiechom i wzruszeniom nie było końca!
foto

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.