Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Przedstawienie teatralne na 1Piętrze

Stypendyści Centrum Myśli Jana Pawła II i grupa Teatr Nasz zapraszają na klasyczną adaptację sztuki Mikołaja Gogola „Ożenek”.


Zabawne przedstawienie perypetii bohaterów, którym przyszło korzystać z usług swatki dostarczy zapewne, wśród gromkich salw śmiechu, również refleksji o współczesnej kondycji instytucji małżeństwa.

Tłumaczenie sztuki rosyjskiego dramaturga w opracowaniu Juliana Tuwima na potrzeby przedstawienia zaadaptował instruktor teatralny Miłosz Pańtak.

Wystąpią: Patrycja Szurawska, Monika Czajka, Natalia Wójcicka, Karina Tomczyk, Anna Izdebska, Weronika Maj, Małgorzata Tarasiuk, Sylwia Raniszewska, Krystyna Tarasiuk, Adrian Wieczorek, Jakub Tarasiuk oraz Antoni Derda.

Zapraszamy w sobotę 24 maja 2014 roku o godzinie 18.00 do sali kominkowej na 1 Piętrze. Wstęp wolny!

 

Opublikowano 19.05.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online