Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Przed nami szkoła letnia w Granadzie!

Trwa rekrutacja na wrześniową międzynarodową szkołę letnią w Granadzie w Hiszpanii. Tegoroczny temat: „Ciało – Teologia, filozofia i polityka”. Zgłoszenia tylko do 8 czerwca!

W tym roku szkoła poświęcona jest ciału – we wszystkich jego aspektach. Problem ciała w niezrównany sposób został podjęty w teologii Jana Pawła II, pokazując, że Wcielenie przynosi nową i nieoczekiwaną perspektywę na to, kim jesteśmy. Wśród gości specjalnych znaleźli się najwybitniejsi współcześni intelektualiści: Tracey Rowland i Josef Seifert. Seminaria prowadzić będą Marta Kwaśnicka, Michał Łuczewski, Aaron Riches, Artur Mrówczyński-Van Allen i Matyas Szalay.

Jak przekonaliśmy się w zeszłym roku, Granada – jedno z najpiękniejszych miast na świecie, leżące na przecięciu nowoczesności i tradycji – jest idealnym miejscem, w którym może toczyć się dialog na temat najważniejszych spraw.

 

Termin szkoły: 1-7 września, Granada, Hiszpania.

Na zgłoszenia czekamy tylko do 8 czerwca 2014. Zapraszamy!

 

 

Organizatorzy:

Centrum Myśli Jana Pawła II i Instytut Filozofii Edyty Stein.

http://www.institutoifes.es/index.php/en/noticias-en/ultimas-noticias/867-international-summer-school-2014-en

 

 

Opublikowano 15.05.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.