Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Przed nami szkoła letnia w Granadzie!

Trwa rekrutacja na wrześniową międzynarodową szkołę letnią w Granadzie w Hiszpanii. Tegoroczny temat: „Ciało – Teologia, filozofia i polityka”. Zgłoszenia tylko do 8 czerwca!

W tym roku szkoła poświęcona jest ciału – we wszystkich jego aspektach. Problem ciała w niezrównany sposób został podjęty w teologii Jana Pawła II, pokazując, że Wcielenie przynosi nową i nieoczekiwaną perspektywę na to, kim jesteśmy. Wśród gości specjalnych znaleźli się najwybitniejsi współcześni intelektualiści: Tracey Rowland i Josef Seifert. Seminaria prowadzić będą Marta Kwaśnicka, Michał Łuczewski, Aaron Riches, Artur Mrówczyński-Van Allen i Matyas Szalay.

Jak przekonaliśmy się w zeszłym roku, Granada – jedno z najpiękniejszych miast na świecie, leżące na przecięciu nowoczesności i tradycji – jest idealnym miejscem, w którym może toczyć się dialog na temat najważniejszych spraw.

 

Termin szkoły: 1-7 września, Granada, Hiszpania.

Na zgłoszenia czekamy tylko do 8 czerwca 2014. Zapraszamy!

 

 

Organizatorzy:

Centrum Myśli Jana Pawła II i Instytut Filozofii Edyty Stein.

http://www.institutoifes.es/index.php/en/noticias-en/ultimas-noticias/867-international-summer-school-2014-en

 

 

Opublikowano 15.05.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.