Przed lękiem chroni nas relacja – nowy odcinek „Słuchając drogi”

plakat, tekst "słuchając drogi"

Lęk. Towarzyszy nam właściwie całe życie. Nie lubimy tego uczucia. Bardzo często nie umiemy do końca sobie z nim poradzić, wypychamy go z naszej świadomości. I to w właśnie o nim porozmawiamy podczas kolejnego spotkania w ramach „Słuchając drogi”.

– Jak zauważa moja rozmówczyni, większość naszych problemów psychicznych bierze się stąd, że tłumimy i wypieramy nasze emocje. Płacimy za to wysoką cenę. Osoby, które często przeżywają lęk, są częstymi pacjentami lekarzy pierwszego kontaktu, ponieważ nie łączą somatycznych objawów z czymś co przeżywają w swojej psychice. A tymczasem lęk może mieć też dla nas bardzo ważną funkcję. Bez lęku rozwojowego nie bylibyśmy w stanie funkcjonować – mówi Marcin Nowak, autor podcastu „Słuchając drogi”.

Gościem kolejnego odcinka „Słuchając drogi’ jest Anna Jedlińska-Paliga, psycholog, psychoterapeutka. Podczas spotkania rozmawiamy m.in. o tym: skąd biorą się nasze lęki? w jaki sposób lęk wpływa na nasze ciało i psychikę? dlaczego boimy się do niego przyznać? oraz kiedy warto sięgnąć po pomoc? 

Zapraszam do rozmowy.  Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi

********

„Słuchając drogi” to audycja dla wszystkich, którzy są ciekawi drugiego człowieka, świata i idei, które mogą nam pomóc żyć z sensem. Pilotażowy cykl składa się z ośmiu rozmów o współczesnym życiu i otaczającej nas rzeczywistości. Ich prowadzącym jest Marcin Nowak – autor projektów kulturalnych i społecznych z obszaru muzyki, filmu, sztuk wizualnych, psychologii i duchowości. Każdy odcinek podcastu ma dedykowaną, autorską treść. Do każdej audycji zostali zaproszeni inni goście, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Materiały do posłuchania skupiają się wokół tematów: kultura cyfrowa, społeczeństwo, rodzina, przyroda, duchowość, psychologia oraz podróże.

Dodano: