Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Projekt: WZRASTANIE IV’2012

„Marzenia są jak jazda na tygrysie, bo…”, czyli trening kreatywności

21 kwietnia odbyło się dziesiąte spotkanie z cyklu „Projekt: Życie”. Tym razem wzięliśmy udział w treningu kreatywności i obmyślaliśmy szczegóły projektu kończącego tegoroczną Kuźnię, który wspólnie zrealizujemy w czerwcu.

Podczas poprzednich warsztatów zastanawialiśmy się, jak kształtować swoje życie oraz rozważaliśmy zagadnienia inspirowane Listem do Młodych Jana Pawła II. Poruszaliśmy tematy: nadziei, sensu życia, miłości, pracy, samowychowania. Oprócz tego poznawaliśmy metody współpracy w grupie i etapy tworzenia projektów.

Opracowanie koncepcji projektu nie jest łatwe. Dlatego nasze kwietniowe spotkanie poświęciliśmy doskonaleniu umiejętności kreatywnego myślenia. Wykonaliśmy szereg różnych, czasem bardzo zabawnych i abstrakcyjnych ćwiczeń, podczas których uczyliśmy się dedukcji, abstrahowania, tworzenia analogii. Próbowaliśmy na przykład sensownie połączyć znaczeniowo dwa tak różne pojęcia, jak wełna i krzesło oraz znaleźć jak najoryginalniejsze i wyszukane uzasadnienie dla stwierdzenia: „marzenia są jak jazda na tygrysie”.

Następnie przyszedł czas, żeby zastanowić się nad tym, co moglibyśmy zrobić w ramach czerwcowej akcji, kończącej tegoroczny cykl warsztatów Kuźni. Trening nie poszedł na marne, bo pomysłów padło całe mnóstwo. W domu będziemy zastanawiać się nad tym, która z wielu propozycji najbardziej nam odpowiada, i którą zrealizujemy.

Pracę nad wybranym projektem rozpoczniemy na kolejnych warsztatach, które odbędą się 19 maja.

A już dziś oddaj swój głos w naszej ankiecie – „który pomysł wybieramy?”

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.