Projekt: WZRASTANIE IV’2012

„Marzenia są jak jazda na tygrysie, bo…”, czyli trening kreatywności

21 kwietnia odbyło się dziesiąte spotkanie z cyklu „Projekt: Życie”. Tym razem wzięliśmy udział w treningu kreatywności i obmyślaliśmy szczegóły projektu kończącego tegoroczną Kuźnię, który wspólnie zrealizujemy w czerwcu.

Podczas poprzednich warsztatów zastanawialiśmy się, jak kształtować swoje życie oraz rozważaliśmy zagadnienia inspirowane Listem do Młodych Jana Pawła II. Poruszaliśmy tematy: nadziei, sensu życia, miłości, pracy, samowychowania. Oprócz tego poznawaliśmy metody współpracy w grupie i etapy tworzenia projektów.

Opracowanie koncepcji projektu nie jest łatwe. Dlatego nasze kwietniowe spotkanie poświęciliśmy doskonaleniu umiejętności kreatywnego myślenia. Wykonaliśmy szereg różnych, czasem bardzo zabawnych i abstrakcyjnych ćwiczeń, podczas których uczyliśmy się dedukcji, abstrahowania, tworzenia analogii. Próbowaliśmy na przykład sensownie połączyć znaczeniowo dwa tak różne pojęcia, jak wełna i krzesło oraz znaleźć jak najoryginalniejsze i wyszukane uzasadnienie dla stwierdzenia: „marzenia są jak jazda na tygrysie”.

Następnie przyszedł czas, żeby zastanowić się nad tym, co moglibyśmy zrobić w ramach czerwcowej akcji, kończącej tegoroczny cykl warsztatów Kuźni. Trening nie poszedł na marne, bo pomysłów padło całe mnóstwo. W domu będziemy zastanawiać się nad tym, która z wielu propozycji najbardziej nam odpowiada, i którą zrealizujemy.

Pracę nad wybranym projektem rozpoczniemy na kolejnych warsztatach, które odbędą się 19 maja.

A już dziś oddaj swój głos w naszej ankiecie – „który pomysł wybieramy?”

Dodano: