Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Projekt „ROZBROIĆ STRACH” z Warszawską Nagrodą Edukacji Kulturalnej!

Zdjęcie przedstawiające Michała Senka- dyrektora Centrum Myśli Jana Pawła II oraz wyróżnioną kobietę na tle ścianki "Warszawskiej edukacji kulturalnej".

Nasze działania edukacyjne z młodzieżą zostały docenione! 28 września na Gali finałowej Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej Maria Jankowska odebrała trzecią nagrodę za projekt „Rozbroić strach”! To była pandemia, czas zdalnej edukacji i zwiększonego lęku wśród młodzieży, a my daliśmy im przestrzeń, żeby o strachu porozmawiać poprzez sztukę!

Efekty prac młodzieży zobaczycie w katalogu z projektu https://www.centrumjp2.pl/wp-content/uploads/2021/09/Wernisaz-Rozbroic-Strach_katalog-prac.pdf

Czujemy ogromną dumę! Od 17 lat słuchamy młodych osób, dajemy im przestrzeń do rozwoju swoich pasji, realizacji własnych pomysłów i podejmowania odpowiedzialności za przestrzeń, w której żyją w ramach programu stypendialnego.

W te wakacje rozmawialiśmy w projekcie MIASTOTWÓRCY z młodzieżą o mieście idealnym – Warszawie, w której chcieliby żyć, rozwijać się i działać. Powstała makieta 3D miasta na miarę potrzeb młodych ludzi, którą zaprezentujemy władzom miasta i warszawiakom w październiku/listopadzie podczas otwartego wernisażu.

Dziękujemy wszystkim młodym ludziom, którzy przez te wszystkie lata brali udział w naszych projektach i pokazywali swoją postawą i działaniami, że mają wpływ i chcą mieć wpływ na społeczność lokalną, miasto, świat w którym żyją!

Opublikowano 28.09.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.