Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Projekt „ROZBROIĆ STRACH” z Warszawską Nagrodą Edukacji Kulturalnej!

Zdjęcie przedstawiające Michała Senka- dyrektora Centrum Myśli Jana Pawła II oraz wyróżnioną kobietę na tle ścianki "Warszawskiej edukacji kulturalnej".

Nasze działania edukacyjne z młodzieżą zostały docenione! 28 września na Gali finałowej Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej Maria Jankowska odebrała trzecią nagrodę za projekt „Rozbroić strach”! To była pandemia, czas zdalnej edukacji i zwiększonego lęku wśród młodzieży, a my daliśmy im przestrzeń, żeby o strachu porozmawiać poprzez sztukę!

Efekty prac młodzieży zobaczycie w katalogu z projektu https://www.centrumjp2.pl/wp-content/uploads/2021/09/Wernisaz-Rozbroic-Strach_katalog-prac.pdf

Czujemy ogromną dumę! Od 17 lat słuchamy młodych osób, dajemy im przestrzeń do rozwoju swoich pasji, realizacji własnych pomysłów i podejmowania odpowiedzialności za przestrzeń, w której żyją w ramach programu stypendialnego.

W te wakacje rozmawialiśmy w projekcie MIASTOTWÓRCY z młodzieżą o mieście idealnym – Warszawie, w której chcieliby żyć, rozwijać się i działać. Powstała makieta 3D miasta na miarę potrzeb młodych ludzi, którą zaprezentujemy władzom miasta i warszawiakom w październiku/listopadzie podczas otwartego wernisażu.

Dziękujemy wszystkim młodym ludziom, którzy przez te wszystkie lata brali udział w naszych projektach i pokazywali swoją postawą i działaniami, że mają wpływ i chcą mieć wpływ na społeczność lokalną, miasto, świat w którym żyją!

Opublikowano 28.09.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.