Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Projekt „Polscy Orędownicy Wolności” we Lwowie

Kolejna z odsłon wystawy w ramach projektu Polscy Orędownicy Wolności miała miejsce 20 listopada we Lwowie. W imieniu Centrum Myśli Jana Pawła II, partnera merytorycznego projektu, wykład pod tytułem Ukraina w uniwersalistycznej perspektywie eklezjologicznej Jana Pawła II wygłosił ks. dr hab. Norbert Mojżyn. Wystawa jest poświęcona pielgrzymce Jana Pawła II na Ukrainę i można ją oglądać w  Centrum im. Metropolity Szeptyckiego na ul. Stryjskiej 29, w Sali Parkowej (nr 127) we Lwowie.

Pielgrzymka ojca świętego Jana Pawła II na Ukrainę w 2001 roku stanowiła potwierdzenie konsekwentnie realizowanej przez cały okres pontyfikatu  uniwersalistycznej wizji Europy, w której tradycja religijno-kulturowa kontynentu została osadzona na dwóch komplementarnych filarach: misji ewangelizacyjnej św. Benedykta na Zachodzie i misji św. Cyryla i św. Metodego na Wschodzie. W takim wymiarze Ojciec Święty wielokrotnie nawiązywał do źródeł i tożsamości państwowej, kulturowej i religijnej Ukrainy, której nieodłączną częścią jest chrześcijaństwo w obrządku słowiańskim, wyrosłe na gruncie misji cyrylo-metodiańskiej, otwarte na tradycje Zachodu.

Opublikowano 21.11.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.